שופרסל לחרדים: הצטרפו לתוכנית ביטוח של ארגוני צדקה - וקבלו הנחה של 4%

בלעדי הרשת החרדית של שופרסל, יש, תשיק מועדון לקוחות שיזכה את חבריו בהנחות. לחברים יונפק כרטיס אשראי בשיתוף עם ארגוני הצדקה ועד הרבנים וקופת העיר, שיסדיר העברת תרומות לנזקקי המגזר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

>> רשת שופרסל נערכת למאבק על השוק החרדי לקראת חג הפסח: הרשת תשיק מהלך שיווקי שבו תעניק הנחה של 4% על כל הקניות בתת הרשת החרדית שלה, יש. ההנחה תוענק רק לחברי מועדון חדש שתשיק הרשת בשיתוף עם ארגוני צדקה הפועלים במגזר החרדי ומספקים מעין פוליסת ביטוח ליתומים ואלמנות במגזר.

כעת יוצאת שופרסל במהלך שיווקי הכולל שיתוף פעולה עם ארגוני הצדקה החרדיים, ועד הרבנים וקופת העיר. שני הארגונים פעלו במשך שנים במגזר בארגון מבצעי תרומות לנזקקים במגזר.

לפני כחמש שנים התמסדו מבצעי הצדקה של הארגונים, שאימצו יוזמה של שמואל ליאני, בעל חברה העוסקת בתחום התקשורת, ליצירת תוכניות תרומה המהוות מעין ביטוח פנים מגזרי. במסגרת התוכניות, שנקראו ערבים וכל ישראל ערבים, התחייבו המצטרפים לתרום כסף למשפחות החברים האחרים בתוכנית במקרה של פטירה. כך למשל, במקרה של פטירת הורה התחייבו החברים לתרום ליתום סכום של 64-72 שקל בחודש עד לתקרה של 50 אלף דולר (לפי שער של 4 שקלים לדולר).

תוכניות הערבים אינן מפוקחות על ידי אגף הפיקוח על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר. עם זאת, בארגוני הצדקה אומרים כי התרומות מופקדות בתוכניות חיסכון בבנקים כדי למנוע סיכונים.

לפי הערכות, כיום חברים בתוכניות הערבים 40-50 אלף משפחות חרדיות. באחרונה הגיעו בארגוני הצדקה למסקנה כי שיעור ההצטרפות של החרדים לתוכניות הערבים יכול להיות גבוה יותר ולכן אימצו את שיתוף הפעולה עם שופרסל. כחלק משיתוף הפעולה יונפק כרטיס אשראי משותף לארגונים ולשופרסל - החברים בו יהיו מנויים על תוכנית הביטוח ויזכו בהנחות בסניפי רשת השיווק.

מי שפעל מאחורי הקלעים ויזם את שיתוף הפעולה בין ארגוני הצדקה הוא איש העסקים החרדי שולם פישר, מבעלי שופרסל.

ברשת יש אישרו את דבר המהלך השיווקי. לדברי איצ'ה וולקין, העומד בראש רשת יש, הרשת לא תזנח את המאבק גם בזירת המחיר: "המהלך הוא ייעודי לחברי כרטיס האשראי המשותף, אבל במקביל נציע הטבות גם לשאר הלקוחות, שמהן לא ייהנו החברים בכרטיס המשותף לקרנות הצדקה".

וולקין מסר עוד כי רשת יש הקפידה לקבל אישור ניהול תקין מארגוני הצדקה ובדקה את הנושא משפטית. "בכל מקרה, עמדנו על כך שההנחה תוענק ללקוח, ולא תועבר ישירות לארגוני הצדקה, כי אנחנו לא שותפים שלהן", אמר.

גורם בתחום השיווק במגזר החרדי מתח ביקורת על המבצע החדש. לדבריו, בעלי הכרטיס לא יזכו ליהנות ממבצעי הרשת האחרים ובמקביל יהיו מחויבים להעביר את ההטבה שלהם לפוליסת הביטוח. "בסופו של דבר, אותו אברך או משפחה חרדית באים משכבה סוציו-אקונומית נמוכה, והם מעוניינים בסל קניות זול", אמר. "קשה לי להאמין שהרבנים יאשרו את התוכנית".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker