גולדמן סאקס: הנדל"ן ברוסיה ימשיך במומנטום חיובי

לנוכח הערכות אלו מעניקים בגולדמן סאקס המלצת "קנייה" לאפי פיתוח של לב לבייב ולמירלנד של אליעזר פישמן

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> כלכלני בנק ההשקעות גולדמן סאקס סקרו את שוק הנדל"ן ברוסיה וכתבו: "אנחנו מאמינים ששוק הנדל"ן הרוסי ימשיך להיות במומנטום החיובי של תוואי צמיחה חזקה. זאת בהתבסס לתחזיות של הכלכלנים שלנו כי הכלכלה הרוסית תציג ב-2011 צמיחה של 5.3% בתמ"ג (תוצר מקומי גולמי) ושל 5.6% ב-2012.

"ב-2010 הפגין שוק הנדל"ן ביצועים טובים יותר מה שצפינו. אנחנו מאמינים כי מגמה זו תימשך גם בשנה הקרובה המסמנת תחילת מחזור חדש חיובי, כך שבעינינו שוק הנדל"ן הרוסי הוא הזדמנות השקעה טובה למשקיעים בטווח הארוך". המסקנה האופרטיבית של גולדמן סאקס היא העלאת ההמלצה לאפי פיתוח, המרכזת את הפעילות של אפריקה ישראל של לב לבייב ברוסיה, מ"ניטראלי" ל"קנייה", וכן העלאת מחיר היעד למניית החברה בכ-44% - מ-1.25 דולרים למניה ל-1.85 דולרים למניה.

"העננה שריחפה מסביב לחץ על המניה בעקבות הקצאה של כ-18% למחזיקי האג"ח במסגרת ההסדר לא התממשה. זאת לצד המאזן החזק עם מבנה חוב יציב וכמה זרזים לשיפור הפעילות בטווח הקצר - גורמים לנו לעדכן את התחזיות כלפי מעלה", כותבים בגולדמן סאקס ומוסיפים כי "למרות תנאי המיקרו והמקרו הכלכליים המשופרים, מניית אפי פיתוח הפגינה ביצועי חסר משמעותיים לעומת מתחרותיה. המניה נסחרת בדיסקאונט של 32% מתחת ל-NAV (שווי נכסי נקי) החזוי שלנו ל-2012, בהשוואה לדיסקאונט ממוצע של 19% בקרב מתחרותיה".

עם הסיבות העיקריות לאופטימיות של כלכלני גולדמן סאקס נמנית הפתיחה הצפויה של פרויקט הדגל של החברה אפי מול (AFI Mall) בחודשים הקרובים, שעם אכלוסו המלא צפוי להניב הכנסות תפעוליות נטו שנתיות (NOI) של כ-100 מיליון דולר. בגולדמן סאקס לא מוטרדים גם מהעיכובים בפתיחת הקניון. "אפילו עיכוב של חודשיים-שלושה בפתיחתו יביא לפגיעה של 10-20 מיליון דולר בלבד ב-NOI. שוויו של הקניון מוערך בכ-1.2 מיליארד דולר (חלקה של אפי פיתוח), כך שלא מדובר בסכום משמעותי". להערכתם, עדיין לא מוצה הפוטנציאל בפרויקטים האחרים של החברה, כמו באוזרקובסקאיה, ועוד טמון בהם פוטנציאל רב.

בנוסף, מעריכים בגולדמן סאקס כי הכנסותיה של אפי פיתוח מהשכרה וממכירה של הנכסים עלו מ-65 מיליון דולר ב-2010 לכ-116 מיליון דולר ב-2011, ויעלו לכ-195 מיליון דולר ב-2012.

בגולדמן סאקס לא חסכו בשבחים גם ממירלנד, המרכזת את פעילות הנדל"ן של קבוצת פישמן ברוסיה. הם הותירו לחברה המלצת "קנייה" במחיר יעד של 4.26 ליש"ט - כ-44% יותר ממחירה בלונדון.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker