זכיינים לשעבר תובעים את רשת הוניגמן: הפלו אותנו על בסיס דת

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

בלעדי זכיינים לשעבר של חברת האופנה הוניגמן הגישו נגדה תביעה בגין אפליה על בסיס דת - כך נודע ל-TheMarker. בתביעה, שהוגשה בפברואר לבית משפט השלום בתל אביב, על סך 324 אלף שקל, טוענים בני הזוג לורי וחיים כהן כי הוניגמן ביטלה את הסכם הזיכיון עמם בחנות שהפעילו בכרמיאל על רקע אפליה פסולה. התביעה הוגשה באמצעות עו"ד בנג'י לבנטל ממשרד גדעון פישר ושות'.

לדברי בני הזוג, כדי לשמור על הזיכיון הם הציעו לרשת להמשיך להפעיל את החנות בכרמיאל כחנות עודפים שאינה פתוחה בשבתות, דבר שלטעתם לא יפגע בפתיחת חנות נוספת על ידי זכיין אחר במרכז ביג. כמו כן הציעו בני הזוג להפעיל את החנות במרכז ביג בתנאי שלא תעבוד בשבת. לטענת התובעים, שתי ההצעות נדחו על ידי הרשת.

"ציפיותיהם של התובעים מרשת כלל ארצית, החובקת עשרות סניפים בישראל ובחו"ל, היו כי הנתבעת תתייחס לכל זכייניה באופן שיוויוני, ללא הבדל דת, מין וגזע, קל וחומר שלא תפלה יהודי במדינת ישראל ותנסה לגרום לו לעבוד בשבת בניגוד לדתו ולאמונתו", נכתב בתביעה.

מנכ"ל הוניגמן, מיכה רונן, מסר בתגובה: "כשמרכז ביג בנצרת נפתח ב-2005 ירדו המכירות במרכז העיר בכרמיאל והבנו שעלינו להעביר את החנות למרכז. לפי הסכם הזכיינות שלנו אנחנו יכולים להפסיק את הזכיינות בהודעה מראש, והודעה כאמור ניתנה על פי תנאי החוזה. אין כל קשר בין סיום הזיכיון לדרישה לפתוח את החנות בשבת. אני מתרעם על הטענה, שהיא חסרת בסיס ושחר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker