ארקו לא הצליחה לסגור את ההנפקה ללא עזרת החתמים

החברה ביקשה לגייס בשלב המוסדי 65 מיליון שקל - אך קיבלה הזמנות של 52 מיליון שקל בלבד. החתמים רכשו אג"ח ב-14 מיליון שקל

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> ארקו אחזקות, שבשליטת אריק קוטלר, ביצעה בשבוע שעבר את השלב המוסדי בגיוס חוב של 65 מיליון שקל. ארקו קיבלה מהמוסדיים הזמנות ל-52 מיליון שקל, 80% מהסכום שביקשה לגייס, כש-58% מההזמנות הגיעו מגופים הקשורים לחתמים (30 מיליון שקל). כדי לסגור את ההנפקה החתמים נאלצו לרכוש 14.2 מיליון שקל - 27% מסך הגיוס.

התמורה שהתקבלה מגיוס האג"ח אמורה לשמש את ארקו לשלוש עסקות הנמצאות כיום על הפרק: רכישת 51% ממלרג כחלק מהסדר נושים שאישר בית המשפט, כניסה לגרעין השליטה של ליגד השקעות והענקת הלוואה של 5 מיליון דולר בשני תשלומים לחברת חיפושי הנפט אבניו של מנדל מוצ'קין. את ההנפקה הובילה אי.בי.אי חיתום, כשבקונסורציום החתמים השתתפו אנליסט, מנורה, ואתוס קפיטל. הריבית על האג"ח במכרז נקבעה ל-7.85%, לעומת ריבית מקסימלית של 7.9% שהציעה החברה. האג"ח יהיו צמודות למדד (קרן וריבית) וייפרעו בשלושה תשלומים שווים (קרן) ב-2015-2017, במארס בכל שנה. תשלומי הריבית ישולמו אחת לחצי שנה, מספטמבר 2011 ועד מארס 2017.

ארקו החזקות עוסקת בתחום הפיננסים, בעיקר במימון ביניים לחברות נדל"ן. החברה נסחרת בבורסה בשווי שוק של 32 מיליון שקל, עם הון עצמי שהסתכם נכון לספטמבר 2010 ב-15.1 מיליון שקל. בקופתה היו, נכון לסוף ספטמבר, מזומנים בסך 17.3 מיליון שקל. בתחילת ינואר ביצעה החברה הנפקת זכויות לבעלי המניות בחברה, וגייסה 8.9 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker