סקוט אנתוני

>> ב-2010 התמזל מזלי לעבור לגור בסינגפור, ששימשה מקפצה עבורי לביקורים בפיליפינים ובדרום קוריאה. באמצעות עבודתי זכיתי בהזדמנות לחוות מיד ראשונה את עולם השקעות הון הסיכון באסיה. הנה שלושה דברים חשובים שלמדתי מעבודתי השנה:

2. החדשנות מעולם לא היתה נגישה יותר. בדיוק כפי שAuto-Tune וטכנולוגיות דיגיטליות אחרות מצליחות להפוך כישרונות מוסיקליים ממוצעים לכוכבי-על בינלאומיים, העלויות הנמוכות והגישה הנוחה יותר לכלים של חדשנות יכולות להפוך כל אחד ליזם מוכשר. חברות בתעשיות שבהן חסמי הכניסה אינם גבוהים צריכות לחשוב על שינוי המיקוד שלהן ממלחמה במתחרות הגדולות לעבודה אתן. חברות בתעשיות שבהן חסמי הכניסה גבוהים צריכות לשקול לנצל את היתרונות שיש למודעות הציבורית החדשה לחדשנות, ולפתח עסקים חדשים.

3. אנו על סף עידן זהב של חדשנות. הנרי פורד היה החדשן הגדול ביותר של המאה ה-20. בהבנתו את ניצול יתרונות הגודל, בישר פורד על עידן שבו התאגידים יכולים לצמוח ברחבי העולם. חיפוש זה אחר יעילות הוביל למאמצי חדשנות נרחבים. יזמים ומשקיעי הון סיכון ניסו למלא את פער החדשנות בכמה מגזרים בכלכלה העולמית, ובאחרונה חברות גדולות ניסו לנהל את החדשנות באופן שיטתי יותר. בעוד שהידע ממשיך להיבנות ולהתפשט, עשויה להימצא דרך חדשנית לטיפול באתגרים הבינלאומיים, כמו עוני והצטמצמות המשאבים.

הכותב הוא מנכ"ל חברת ההשקעות אינוסייט ונצ'רס, וכתב שלושה ספרים בנושא חדשנות

***

הסוגיה: מהם העקרונות המנחים שאליהם כדאי להתייחס בשנה הקרובה?

הפתרון: אסור לזלזל באסיה, כי היא מתחזקת ברמת היזמות והחדשנות. בנוסף, חברות בתעשיות שבהן חסמי הכניסה אינם גבוהים צריכות לחשוב על שינוי המיקוד ממלחמה במתחרות לעבודה משותפת אתן

Harvard Business Monday Morning

מפרסומי בית הספר למינהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker