אקסלנז מחדירה מערכת BreathID לחדרי מיון אמריקאיים

לחברה אישור מכירות בארה"ב לאבחון הימצאו של חיידק ה-H Pylori המאפשר להוסיף אינדיקציות בעתיד

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

אקסלנז ביוסיינס, המפתחת מכשור רפואי לאבחון מחלות בדרכי העיכול והכבד, מכרה והתקינה מערכת BreathID בחדר המיון של בית החולים האוניברסיטאי ג'ורג' וושינגטון, בוושינגטון. לא מדובר בהכנסות מהותיות לחברה כתוצאה מעסקה זו, אך זה הוא צעד אסטרטגי עבור החברה שנכנסה לתחום לקוחות חדש - חדרי מיון ולא מחלקות גסטרו, להן שווק מכשיר עד כה.

לחברה אישור מכירות בארה"ב מטעם FDA של המערכות לאיתור ואבחון הימצאו של חיידק ה-H Pylori ולא לבדיקות כבד. יחד עם זאת, החברה מנצלת את האישור הקיים ומאפשרת לחדרי מיון להשתמש במכשיר גם לאינדיקציות נוספות בעתיד, בעת קבלת אישור רגולטורי מתאים. עד כה נתקבלו הזמנות מ-34 מרכזים רפואיים בארה"ב למערכת בדיקות של חיידק, מתוכם התקינה החברה 29 מערכות בארה"ב.

מערכת ה-BreathID נועדה לשמש כחלופה בלתי פולשנית וזמינה, במסגרתה מבוצעת בדיקה לאבחון מחלות כבד ומחלות בדרכי העיכול, וכן להתוויית הטיפול המומלץ ולביצוע מעקב אחר המחלות השונות. הבדיקה באמצעות המערכת נועדה בעיקר להחליף בדיקות פולשניות הקיימות היום לצורך ביצוע אבחונים דומים, בדרכי העיכול והכבד כגון בדיקת הביופסיה.

מנכ"ל אקסלנז, סטיבן איתן, אמר כי "כניסתנו לראשונה לחדרי מיון במוסדות רפואיים היא עדות נוספת להכרה הבינלאומית ההולכת וגוברת ליכולות טכנולוגיית ה-Breath ID לאבחון ולהערכת טיפולים במחלות בדרכי העיכול והכבד. משך הבדיקה הקצר המתאפשר באמצעות טכנולוגיית ה-Breath ID, עד כ-10 דקות, מקנה לאקסלנז יתרון ביחס לאפשרויות אחרות הקיימות בשוק. אני מאמין כי הסכם זה, כמו גם הסכמים דומים נוספים אליהם מכוונת אקסלנז, יסייעו לחברה בהמשך צמיחת המכירות של מערכותיה בארה"ב".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker