אלבר של אלי אלעזרא רכשה קרקע סמוך לסניף איקאה בראשל"צ ב-26 מיליון שקל - תקים מרכז לוגיסטי

החברה חכרה מגרש נוסף מידי עיריית ראשל"צ ועל שניהם היא מתעתדת לבנות את בניין מטה החברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חברת הליסינג אלבר מקבוצת אלעזרא של אלי אלעזרא, רכשה באמצעות החברה הבת, אלבר שירותי מימונית, מגרש בשטח של 12 דונם בראשון לציון מידי חברת ר. כרמן יזום והשקעות. תמורת המגרש שילמה החברה 26 מיליון שקל. בנוסף, חכרה אלבר מגרש שני בגודל של כ-20 דונם מידי עיריית ראשון לציון, הנמצא בסמוך למגרש הראשון.

אלבר תפתח במקום מרכז לוגיסטי, ובכך היא מצטרפת אלבר לכמה חברות בתחום הרכב, ביניהן דוד לובינסקי, טלקאר וצ'מפיון מוטורס, המקימות מרכזים לוגיסטיים באזור.

באלבר מסבירים כי האזור נמצא בצומת דרכים נגיש, סמוך לכבישים מס' 4, 6 ו-431. המרכז הלוגיסטי יהיה בשטח 32 דונם ולמקום יעברו גם משרדי ההנהלה של החברה מבני ברק. בניית המרכז הלוגיסטי תסתיים, לפי התוכנית, בשלהי 2012.

ההסכם עם בעלי הקרקע ועיריית ראשון לציון נתחם ביום חמישי שעבר, במעמד דב צור, ראש העיר ראשל"צ ואלי אלעזרא, נשיא הקבוצה הנושאת את שמו ובעל השליטה באלבר.

החברה מתכננת לבנות על שני המגרשים, הנמצאים בסמוך למתחם איקאה, מטה הנהלה בשטח 32 דונם בהשקעה של מיליוני שקלים. משרדי ההנהלה ממוקמים כעת בבני ברק, והמעבר למתחם החדש, שמהלך תכנונו כבר החל, צפוי להתבצע בשנת 2012. באלבר מציינים כי נבחנו חלופות רבות בערים שונות, ולבסוף הוחלט לבחור בראשל"צ בשל מיקומה הגיאוגראפי העדיף על פני ערים אחרות. "המיקום על צומת הכבישים המרכזיים ומגמה שמוביל ראש העירייה, דב צור, במטרה להביא מותגים ועסקים גדולים לעיר, היו נדבך חשוב בהחלטה למקם את מרכז הפעילות שלנו, המעסיק מאות עובדים, בעיר ראשל"צ", אמר אלעזרא עם פרסום העסקה.

חברת אלבר מקבוצת אלעזרא עוסקת בהשכרת רכב (ליסינג) ומחזיקה נכון לסוף ספטמבר צי רכב של 27,335 מכוניות. בינואר השלימה החברה גיוס איגרות חוב בהיקף של 200 מיליון שקל. נתח השוק של החברה עומד על 14%. הכנסות חברת אלבר עלו ברבעון השלישי של 2010 ב-24% ל-384 מיליון שקל. בשורה התחתונה, נותר הרווח הנקי של החברה ללא שינוי ביחס לרבעון המקביל והסתכם ב-9 מיליון שקל.

קבוצת אלעזרא עצמה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: הביטוח, באמצעות הכשרה ביטוח, הרכב באמצעות חברת הליסינג אלבר, ובתחום הנדל"ן באמצעות אפרידר. בשנות המשבר נקלעה החברה לקשיים, והמפקח על הביטוח דאז, ידין ענתבי, דרש מאלעזרא למכור את תיק ביטוח החיים של הכשרה ביטוח על רקע הקשיים בפירעון האג"ח של החברה האם. מאז החברה הצליחה להתאושש, והחברה סיימה את רבעוני 2010 ברווח. בשבוע שעבר הודיעה הקבוצה כי בכוונתה למחוק את הכשרה ביטוח מהמסחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker