רשות ני"ע בהודעה רשמית: "הצעת מדף בחודש מארס חייבת להתבסס על הדו"ח השנתי"

ההודעה פורסמה לאחר שבשבוע הקודם הרשות פנתה לכמה חברות וגופי חיתום בשוק ודרשה יישום החוק

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

"תאגיד המעוניין לפרסם דו"ח הצעת מדף בחודש מארס ובמסגרתו להציע לציבור ניירות ערך, יוכל לעשות כן רק אם לדו"ח הצעת המדף יצורפו הדו"חות הכספיים לשנה שהסתיימה בסמוך למועד ההצעה". כך נאמר בהודעה שפירסמה היום (א') רשות ניירות ערך לחברות. ההודעה פורסמה בהמשך חשיפת TheMarker מהשבוע הקודם, לפיה הרשות פנתה לכמה חברות וגופי חיתום בשוק והבהירה כי כפי שמתבקש מהחוק, לא יוכלו להתבצע בתקופה הקרובה הנפקות חדשות, אלא רק לאחר פרסום הדו"חות השנתיים של החברה המגייסת.

בהודעתה מהיום שבה הרשות ומזכירה כי דו"ח הצעת מדף, כלומר, הדו"ח הכוללני שמוציאה חברה לקראת הנפקות שונות של ניירות ערך שונים ותקף לתקופה ארוכה, אינו כדין תשקיף - הדו"ח המיידי למשקיעים על הנפקה ספציפית. בנוסף מציינת הרשות כי הגשת תשקיף על בסיס דו"ח הצעת המדף, תיעשה רק לאחר שחלפו שלושה ימי עסקים לפחות ממועד הגשתם של דו"חות אלה, וזאת במטרה לאפשר למשקיעים לעכל את המידע, לעבדו ולגבש החלטת השקעה מושכלת. מדובר בפעם הראשונה שהרשות מיישמת תקנה זו, שנקבעה כחלק מחוק רשות ני"ע.

יישום תקנות הרשות אמור לסייע למשקיע, באם מדובר באדם יחיד או גוף מוסדי, לקבל החלטה מהימנה וטובה יותר באם לרכוש את הנייר המונפק. הרשות מציינת כי יישומה "נועד לצמצם את הא-סימטריה באינפורמציה בין המנפיק לציבור ולהבטיח שציבור הקונים יקבל מידע עדכני על החברה". הסיבה לכך היא שהתשקיפים שהגישו חברות, נכונים לכל הפחות לסוף הרבעון השלישי, ואצל חלקן מדובר על דו"חות הצעת מדף שהוגשו תקופות ארוכות קודם לכן. בעקבות ההנחיה הודיעה כבר יצרנית מערכות האבטחה, מגל מערכות, על דחיית הנפקה מתוכננת לאחר הגשת הדו"חות.

הוראה זו מצטרפת למהלכים רגולטוריים נוספים שביצעה רשות ני"ע בשוק ההנפקות בחודש האחרון. בתחילת החודש עצרה הרשות הנפקה מתוכננת של דלק ישראל בהיקף של עד 400 מיליון שקל על בסיס התשקיף שהוגש במאי 2009. ההנפקה נעצרה על ידי הרשות לאחר שערב קודם פורסם ראיון בעיתון כלכלי עם מנכ"ל החברה, אבי בן-אסאייג. הרשות עצרה באותו היום גם הנפקה של חברת הביומד די-פארם מאותה הסיבה.

בהמשך, התערבה הרשות גם בהנפקה שביצעה מירלנד שבשליטת אליעזר פישמן. הרשות דרשה לשנות את שיטת גיוס החוב של החברה, במסגרתה בוצעה הנפקה של "חבילה משולבת", הכוללת איגרות חוב ובצמוד להן אופציות לאיגרות. בעקבות דרישותיה של הרשות שינתה מירלנד את שיטת הגיוס ופיצלה את ההנפקה לשני מכרזים נפרדים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker