לוי הלוי יחליף את דורון ספיר כמנכ"ל כאל

הלוי יעזוב את תפקידו כראש חטיבת טכנולוגיות ותפעול של בנק דיסקונט ■ מנכ"לית דיסקונט, לילך אשר טופילסקי: "לוי מביא ניסיון רב בתחום הפיננסים והאשראי ובעל יכולות יוצאות דופן בהובלת תהליכי שינוי"

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

מנכ"לית בנק דיסקונט , לילך אשר טופילסקי, מינתה את לוי הלוי - סמנכ"ל וראש חטיבת טכנולוגיות ותפעול של הבנק - למנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל. כאל נשלטת על ידי דיסקונט (72%) והבנק הבינלאומי (28%).

לוי הלוי
לוי הלויצילום: רמי זרניגר

הלוי (48) יחליף בתפקידו החדש את דורון ספיר, שמסיים בימים אלה קדנציה מוצלחת של כחמש שנים וחצי. החל ב-1 ביוני ישמש ספיר כמנכ"ל חברת מגדל ביטוח, שבשליטת שלמה אליהו.

מנכ"לית דיסקונט הכירה את הלוי בתקופה שבה עבדו שניהם בבנק הפועלים, והיא שהביאה אותו לדיסקונט לפני כשלוש שנים. כהונתו כראש חטיבת טכנולוגיות ותפעול בבנק הוגדרה גם היא מוצלחת, ובמהלכה נקט פעולות שונות שהביאו לשיפור הטכנולוגיה ומערכות המידע בבנק. עזיבתו עשויה להחליש את הנהלת דיסקונט.

הלוי מונה לפני כשנתיים לדירקטור בכאל, והספיק ללמוד את ענף כרטיסי האשראי. על תפקיד מנכ"ל כאל התמודד גם ברק נרדי, המשנה למנכ"ל כאל ויד ימינו של ספיר, שעשוי כעת לעזוב את החברה. כמו כן התמודדו על התפקיד גם אורי שוקר, סמנכ"ל לקוחות בכאל, ומנהלים נוספים.

תפקיד מנכ"ל כאל הוא אחד המבוקשים בענף כרטישי האשראי, שכן להבדיל מישראכרט ולאומי קארד - שייאלצו להיפרד בשנה וחצי הקרובות מהגב הפיננסי של בנק הפועלים ובנק לאומי בהתאמה - בנק דיסקונט הורשה במסגרת חוק שטרום להמשיך להחזיק בשליטה בכאל לפחות עד תחילת 2021. כאל מייצרת רווח שנתי של כ-220 מיליון שקל.

דורון ספיר
סיים את כהונתו כמנכ"ל כאלצילום: אסף שילה / ישראל ס�

בתפקידו החדש יצטרף הלוי לרן עוז, שכיהן עד סוף מארס האחרון כראש החטיבה לשווקים פיננסיים בבנק דיסקונט, ושמונה לתפקיד יו"ר דירקטוריון פעיל של כאל במקום יובל גביש - ראש החטיבה הבנקאית בדיסקונט.

"עולם הפיננסים, ובתוכו חברות כרטיסי האשראי, עומד בפני שינוי שמציב אתגרים רבים לחברת כאל", אמרה אשר טופילסקי. "הבחירה בלוי הלוי, בתקופה כה מאתגרת, הינה ביטוי להערכה הרבה לנוכח העשייה ולהישגים הרבים שהוביל בדיסקונט. לוי מביא ניסיון רב בתחום הפיננסים והאשראי ובעל יכולות יוצאות דופן בהובלת תהליכי שינוי, בדגש על השילוב בין טכנולוגיה לבין עסקים. אני משוכנעת שכאל בהובלת לוי תמשיך לצמוח ולהוות גורם מוביל בשוק תחרותי זה. אני מודה לדורון ספיר, המנכ"ל היוצא, שניהל בהצלחה את חברת כאל, על תרומתו הרבה לצמיחת החברה וביסוסה כחברה מובילה ותחרותית".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ