מעלות מעלה בדרגה אחת את דירוג האג"ח של טאואר

העלאת הדירוג לאג"ח של יצרנית השבבים משקף את השיפור ביחס כיסוי החוב והירידה במינוף הפיננסי ■ חברת הדירוג מעריכה שטאואר תציג ב-2019-2018 צמיחה אורגנית של 1%-5% ורווח תפעולי תזרימי של 31%-32% מהמחזור

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל טאואר, ראסל אלוונגר
יורם גביזון

חברת הדירוג מעלות S&P העלתה את דירוג איגרות החוב של חברת טאואר סמיקונדקטור , העוסקת בייצור שבבים ובמתן שירותי תמיכה הנדסית ושירותי ייצור משלימים, בדרגה אחת מ-A+ ל-AA- וקבעה דירוג AA- לסדרת איגרות החוב ז' הלא מובטחת.

מעלות מסבירה כי העלאת הדירוג לטאואר משקפת את השיפור העקבי ביחסי כיסוי החוב והשמירה על רמות רווחיות תפעולית ב-3 השנים האחרונות, ואת הערכתה שהחברה תמשיך לייצר תזרים מזומנים חופשי גבוה ולהפחית את המינוף בשנה הקרובה. העלאת הדירוג משקפת גם את הערכתה של מעלות שלמרות התנודתיות המובנית בענף, טאואר חתומה על חוזים ארוכי טווח שכוללים התחייבות מצד הלקוח לסעיף Take Or Pay, שמאפשרים לה לשמור על רמת הכנסות מספקת גם אם תחול הרעה בתנאי השוק.

טאואר חתומה על הסכם מהותי עם חברת Panasonic שתוקפו יפוג במארס 2019, ושתי החברות במו"מ לחידוש ההסכם. כחלק מההסכם הוקם מיזם משותף בשליטת טאואר (51%) לייצור שבבים עבור מוצרי פנסוניק ועבור צדדים שלישיים ב-3 מפעלים ביפן. תרחיש הבסיס של מעלות מניח שטאואר תפעל להארכת חוזה ההתקשרות כבר ב-2018 לתקופה ארוכה, בתנאים שלכל הפחות לא ישחקו את רווחיותה התפעולית.

במעלות מציינים שפרופיל הסיכון הפיננסי של טאואר השתפר בעקבות יצירת תזרים מזומנים חופשי (כלומר תזרים מזומנים מפעילות שוטפת בניכוי השקעות הוניות) חיובי ועולה, על אף הצורך בהשקעות הוניות מהותיות כדי לתמוך בהמשך הצמיחה בשנים הקרובות. מעלות מציינת שרמת המינוף הפיננסי של טאואר נמצאת במגמת ירידה, כפי שבאה לידי ביטוי ביחס החוב לרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) של 0.8 ב-2016 וב-2017. על פי תרחיש הבסיס של מעלות יחס החוב ל-Ebitda צפוי לרדת לטווח של 1.0-0.5 בשנים 2019-2018.

מעלות מעדכנת את הערכתה לפרופיל הפיננסי של טאואר, והוא משקף עתה רמת מינוף נמוכה. זו מתקזזת במידת מה מול הצפי לתנודתיות אפשרית גבוהה במיוחד ביחסי כיסוי החוב לאורך מחזור העסקים, שבתקופות שפל כלכלי וענפי עלולים להידרדר מהותית בעקבות ירידה בביקוש. טאואר הציגה בשנים האחרונות שיפור עקבי ברווחיות התפעולית, שבא לידי ביטוי בשיעור הרווח התפעולי התזרימי מהמחזור ל-31% ב-2017-2016, בהשוואה ל-27% מהמחזור ב-2015 ו-18% מהמחזור ב-2014.

תרחיש הבסיס של מעלות ל-2019-2018 מניח צמיחה שנתית של 1%-5% במכירות שמשקפת צמיחה אורגנית; שיעור Ebitda מתואם של 31%-32% מהמחזור, כתוצאה מירידה בשיעור ההוצאות הקבועות ועלייה הדרגתית בשיעור הנצילות במפעלי החברה; הוצאות הוניות שנתיות על תחזוקה והשקעות חדשות בהיקף של 200-180 מיליון דולר; ירידה ברמת המינוף של החברה בסוף 2018, בעקבות המרה למניות של איגרות חוב להמרה בסכום של 80 מיליון דולר; ואי חלוקת דיווידנדים. על בסיס הנחות אלו צופה מעלות שיחס החוב ל-Ebitda יהיה 1.0-0.5.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker