פסגות ודיסקונט משקיעים בקרן חברתית חדשה

ברידג'ס ישראל היא שלוחה עצמאית של ברידג'ס העולמית אחת מקרנות האימפקט המובילות בעולם ■ הקרן השלימה סבב גיוס ראשון בהיקף של 50 מיליון דולר - כשבסך הכל בכוונתה לגייס 75 מיליון דולר

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מימין: גל חיות, סנדרין מונטסמה ורן גרודצקי
מימין: גל חיות, סנדרין מונטסמה ורן גרודצקיצילום: שני נחמיאס

קרן ברידג'ס ישראל, המתמחה בהשקעות אימפקט - השקעות שמטרתן ליצור השפעה (אימפקט) חברתית וסביבתית חיובית, משמעותית ומדידה, יחד עם תשואה כלכלית למשקיעים - השלימה סבב גיוס ראשון בהיקף של 50 מיליון דולר. משקיע העוגן בסבב הגיוס הוא בנק דיסקונט , באמצעות דיסקונט קפיטל, ומשקיע מוביל נוסף הוא בית ההשקעות פסגות. בקרן גם משקיעים פרטיים בארץ ובחו"ל. בכוונת הקרן לגייס בסך הכל כ-75 מיליון דולר.

ברידג'ס ישראל תשקיע בחברות ישראליות בשלב הצמיחה, עם דגש על חברות הפועלות בפריפריה החברתית-כלכלית וכן בחברות טכנולוגיה עם דגש על טכנולוגיות להתמודדות עם בעיות חברתיות וסביבתיות בעולם – tech for good. במקביל ליצירת אימפקט חברתי חיובי בארץ ובעולם, החברות שבהן הקרן תשקיע יהיו בעלות פוטנציאל להניב תשואות פיננסיות גבוהות (לפחות תשואת שוק). היקף ההשקעה הממוצע בכל חברה יסתכם בכמה מיליוני דולרים.

ברידג'ס ישראל הוקמה על ידי גל חיות, סנדרין מונטסמה ורן גרודצקי, המשמשים שותפים מנהלים. חיות שימש בעבר שותף בקרן אייפקס, ולו 13 שנות ניסיון בהשקעות הון סיכון. למונטסמה 22 שנות ניסיון ניהולי בישראל ובאירופה, בין היתר כמנכל"ית במספר חברות. גרודצקי היה, בין היתר, שותף מנהל בקרן בראשית והוא בעל 14 שנות ניסיון בהשקעות פרייבט אקוויטי. כיו"ר הקרן מכהן יוסי סלע, ממייסדי קרן ההון סיכון ג'מיני.

ברידג'ס ישראל היא שלוחה עצמאית של ברידג'ס העולמית (BFM או Bridges Fund Management), אחת מקרנות האימפקט המובילות בעולם. קרן ברידג'ס העולמית הוקמה ב-2002 על-ידי השותפים המייסדים מישל גידנס ופיל ניובורו יחד עם סר רונלד כהן, ומאז גייסה יותר ממיליארד דולר להשקעות אימפקט.

תחום ההשקעות החברתיות או השקעות אחראיות קיבל לאחרונה חיזוק מהמפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, כאשר בחוזר שהוציאה בספטמבר 2017 ובו היא דורשת שהמשקיעים המוסדיים יוכפפו למדיניות "אמץ או גלה" ביחס לשאלה האם מדיניות ההשקעה שלהם כוללת התייחסות להשקעות אחראיות.

מנהלי הקרן החדשה ציינו כי "ישראל נהנית משלושה עשורים רצופים של צמיחה כלכלית יוצאת דופן. אבל במקביל היא סובלת מפערים כלכליים וחברתיים גדולים, בעיקר בין הפריפריה הגיאוגרפית למרכז. שיעור העוני בישראל הוא הגבוה ב-OECD והמדינה מדורגת באחד המקומות הגבוהים בעולם במדד ג'יני, המודד את רמת האי-שוויון בחלוקת ההכנסות.

"תחום השקעות האימפקט בעולם צומח בקצב של כ-20 אחוז בשנה ומוערך כיום בכ-50-30 מיליארד דולר. קרן ברידג'ס העולמית היא אחת מקרנות האימפקט המובילות בעולם, שגייסה יותר ממיליארד דולר באנגליה ובארצות הברית. אנחנו גאים ושמחים להביא את מתודולוגיית האימפקט של הקרן, שלה רקורד מוכח של הצלחות שנצבר במשך 16 שנה, לשוק הישראלי".

הילה חימי-אלפרט, מנכ"לית דיסקונט קפיטל, אמרה: "אנו מאמינים כי בהתאם למגמות בעולם, גם בישראל תחום קרנות האימפקט יהווה בעתיד חלק משמעותי מתיק ההשקעות של גופים פיננסיים רבים".

ברק סורני, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, אמר: "תפקידנו כבית ההשקעות המוביל בישראל הוא להניב תשואה מיטבית לעמיתים הרבים שלנו. אנו מרחיבים את אסטרטגיית ההשקעות הלא סחירות של פסגות גם להשקעות המבוססות על מודלים כלכליים מובהקים לצד תועלת חברתית בעלת משמעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker