גליה מאור עוזבת את טבע לאחר 6 שנים ועסקה קטסטרופלית אחת

לצדה של מאור יסיימו את כהונתם כדירקטורים גבריאל סולצברגר, לאחר כהונה אחת בלבד מ-2015, וגם דן זיסקינד לשעבר המנהל הפיננסי של החברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גליה מאורצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

בתום שש שנות כהונה, ולאחר שהיתה שותפה לכישלון רכישתה של חברת אקטוויס ג'נריקס תמורת 39.3 מיליארד דולר תסיים גליה מאור את כהונתה כדירקטורית בחברת טבע - כך עולה מכתב הזימון לאסיפת בעלי המניות הכללית השנתית של החברה שתתקיים ב-5 ביוני. לצדה של מאור יסיימו את כהונתם כדירקטורים גבריאל סולצברגר, לאחר כהונה אחת בלבד מ-2015, וגם דן זיסקינד לשעבר המנהל הפיננסי של החברה שהחל את כהונתו בספטמבר 2017. שניהם בחרו שלא להעמיד את מועמדותם לכהונה נוספת, ונוכח מצבה של החברה קשה שלא להבין ללבם.

טבע מבקשת מבעלי מניותיה לאשר את מינויים של שלושה דירקטורים במקומם: רוזמרי קריין, דירקטורית מכהנת החל ב-2015 ולשעבר בכירה בג'ונסון אנד ג'ונסון, ג'רלד ליברמן דירקטור בטבע החל ב-2015 ולשעבר בכיר בחברת הפיננסים סנפורד ברנסטין. שניהם דירקטורים עצמאיים. השלישית פרופ' רונית סאצ'י–פיינרו, ראש מכון לחקר הסרטן באוניברסיטת תל אביב ומנהלת המעבדה לנאנו-רפואה באוניברסיטה החל ב-2006. בעקבות המינויים והפרישות הצפויים יכהנו בדירקטוריון 2 נשים ו-9 גברים, לא הגיוון המגדרי האופטימלי, 10 דירקטורים בעלי וותק של 0-4 שנים, ואחד בעל וותק ארוך מ-5 שנים, אמיר אלשטיין, בן משפחת המייסדים שמכהן מ-2009.

הדירקטוריון יורכב משני דירקטורים בגילאי 40 ומשלושה בגילאי ה-50, ה-60 וה-70. בעלי המניות של טבע יתבקשו להביע את דעתם בצורה לא מחייבת על התגמולים של נושאי המשרה הבכירים,  וזאת על פי הדין האמריקאי - שבו להצבעתם של בעלי המניות אין תוקף מחייב (Say On Pay ). הבולט בטבלת מקבלי השכר הוא קאר שולץ, המנכ"ל החדש, שקיבל ב-2017 תגמולים בשווי כולל של 17 מיליון דולר - כולל שכר בעלות של 333 אלף דולר על כהונה שהחלה בנובמבר 2017; מענקים הוניים שמבוססים על מניות חסומות בשווי של 14 מיליון דולר; אופציות למניות בשווי של 2 מיליון דולר; והוצאות בשווי של 462 אלף דולר, כולל הוצאות בגין המעבר לישראל בשווי של של 41 אלף דולר וגילום מס של 201 אלף דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker