כלל ביוטכנולוגיה מכרה 8.8% מביוקנסל לילין לפידות בהנחה של 16%

החברה ממשיכה להיערך לגיוס ההון של החברה הבת ביוקנסל - לקראת הנפקתה המתוכננת בנאסד"ק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תאי סרטן
תאי סרטןצילום: עלוה בירן

כלל ביוטכנולוגיה , שמנוהלת על ידי עופר גונן, מכרה 7.6 מיליון מניות של ביוקנסל  תמורת 8 מיליון שקל לילין לפידות. המניות מהוות 8.8% מהונה של החברה לפני הגיוס המתוכנן בהובלת קרן שביט - ולאחריו יהיו 4.9%. העסקה משקפת מחיר של 1.05 שקל למניה - נמוך ב-16% ממחיר המניה בפתיחת המסחר הבוקר.

החברה, שבשליטת לן בלווטניק, ציינה שהעסקה בוצעה כדי לאפשר לביוקנסל לעמוד ברף החזקות הציבור, הנדרש על פי תקנון הבורסה. שיעור האחזקה של כלל ביוטכנולוגיה במניותיה של ביוקנסל יירד לאחר העסקה ל-36%.

מכירת המניות לילין לפידות בוצעה 10 ימים לאחר שחברת ביוקנסל חתמה על הסכם מחייב לגיוס 22.8 מיליון דולר בהנפקה פרטית של מניות לקבוצת משקיעים. בראשות הקבוצה נמצאת קרן שביט קפיטל, ובנוסף בעלי מניות חדשים מארה"ב ומישראל וכלל ביוטכנולוגיה - שאמורה היתה להשקיע 3 מיליון דולר בגיוס. בכלל ציינו שהחברה שוקלת להשתמש בתמורת המכירה לילין לפידות - ולהגדיל את חלקה בגיוס ל-5 מיליון דולר.

ביוקנסל, שמפתחת תרופה לטיפול בסרטן שלפוחית השתן, מתכננת להקצות 59 מיליון מניות, שתהיינה 38% מהונה לאחר ההקצאה, תמורת 38 סנט (1.35 שקל למניה), מחיר גבוה ב-3.3% ממחיר המניה בפתיחת המסחר הבוקר. המשקיעים יקבלו גם אופציות לרכישת 47 מיליון מניות נוספות במחיר מימוש של 1.62 שקל למניה, שגבוה ב-20% ממחיר המניות המוקצות היום. המשקיעים יקבלו גם הגנת מחיר במקרה שהחברה תנפיק את מניותיה במחיר הנמוך מפרמיה של 30% על המחיר למניה בהסכם, וזכויות נוספות.

ההנפקה תסייע לביוקנסל לממן את השלב השלישי והמכריע בניסויים הקליניים במוצר המוביל של החברה, BC-819, בשילוב עם התרופה BCG, שהיא סטנדרט הטיפול בחולי סרטן שלפוחית השתן. זאת, לאחר שביוקנסל הציגה תוצאות סופיות טובות בניסוי הקליני בשלב השני בטיפול המשולב בכנס החברה האמריקאית לאונקולוגיה (ASCO), שנערך במחצית פברואר 2018.

בניסוי, החברה הראתה שהטיפול המשולב שלה הביא לכך שלאחר 3 חודשי מעקב, המחלה לא נשתנתה ב-95% מהחולים ובאף לא אחד מהם המחלה התקדמה. גם לאחר 24 חודשי מעקב המחלה לא נשנתה ב-54% מהחולים שטופלו בטיפול משולב ורק ב-24% מהם המחלה התקדמה.

על פי הערכות, השוק הנוכחי לתרופה הגנרית BCG הוא 100 מיליון דולר בשנה. השוק לתרופה משולבת של BCG עם BC-819 הוא 300-200 מיליון דולר.

הגיוס יסייע לחברה להסיר את הלחץ הפיננסי שבו היתה נתונה, ולאפשר לה להיערך להנפקה של מניותיה בנאסד"ק. במקביל, צפויה ביוקנסל למחוק את מניותיה מהמסחר בבורסה בתל אביב בהודעה מראש של 3 חודשים - כפי שעשו לאחרונה מיילן ואופקו.

בעלי השליטה בביוקנסל ניסו למחוק את מניותיה מהמסחר באמצעות הצעת רכש בדצמבר 2017, שנכשלה לאחר שרק 13% מבעלי המניות מהציבור - כלומר בעלי 1.5% ממניותיה של ביוקנסל - נענו להצעה למכור את מניותיה במחיר של 1.7 שקל למניה, מחיר שגבוה ב-30% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר הבוקר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker