ארבעה חודשים לאחר שרכש את שילב: רונן אלעד מוכר 50% מהרשת לפוקס

אלעד, שנמצא במו"מ מתקדם עם פוקס, רכש את שילב מהמייסדים - שושי ואיציק אורן - בתמורה ל-75 מיליון שקל במזומן, בתוספת תמורה מותנית של כ-15-20 מיליון שקל ■ פוקס: "העסקה היא הזדמנות שתאפשר לחדור לתחומי פעילות חדשים"

ערן אזרן
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: שוקה כהן

פוקס , שבשליטת הראל ויזל, ממשיכה לחפש מנועי צמיחה חדשים, ברקע לשינויים בענף האופנה. בימים אלה נמצאת הקבוצה במו"מ מתקדם לרכישת 50% מקבוצת שילב, המשווקת מוצרים לתינוקות, בתמורה לכ-37.5 מיליון שקל.

המו"מ נערך מול רונן אלעד, שרכש את שילב לפני מספר חודשים מהמייסדים - שושי ואיציק אורן - בעסקה שכללה תמורה של 75 מיליון שקל במזומן, בתוספת תמורה מותנית ביצועים בשוווי של כ-20-15 מיליון שקל.

המו"מ נערך כך שיכלול את שתי החברות מקבוצת שילב: שסק - שירותי ספקים לאם, לתינוק ולילד; וחברת שילב - שיווק ישיר לבית היולדת. במסגרת המו"מ סוכם כי נוסח ההסכם יכלול הוראות שיאפשרו לפוקס לאחד את דו"חותיהן הכספיים של שסק ושילב. פוקס הדגישה כי "העסקה - אם וככל שתושלם - מהווה הזדמנות עסקית בעלת פוטנציאל צמיחה אשר תאפשר לחברה לחדור לתחומי פעילות חדשים".

שילב עוסקת במכירה של מוצרי תינוקות, המהווים את עיקר מכירות הרשת, בהם רהיטים, עגלות, מושבי בטיחות וכיו"ב; וכן צעצועים, מוצרי טקסטיל לעיצוב חדרים, וכן מוצרי ביגוד והלבשה לתינוקות וילדים עד גיל 5. הרשת, שמעסיקה כ-600 עובדים בישראל, מפעילה 74 סניפים, מתוכם כ-5 סניפים באמצעות זכיינים. ב-2013 שילב השיקה את אתר הסחר המקוון, שיצטרף לאתר X-TERMINAL של פוקס. מטה חברות שילב והמרכז הלוגיסטי שלהן ממוקמים בקרית שדה התעופה, בסמוך למטה של פוקס.

שילב התמודדה בשנים האחרונות עם תחרות גוברת והולכת של מכירות ברשת האינטרנט. עם או בלי קשר לסביבה העסקית המאתגרת, בדצמבר האחרון שושי ואיציק אורן, בני הזוג שייסדו את הרשת ב-1974, החליטו למכור את החברה לרונן אלעד. במסגרת העסקה הוחלט כי ענת לוין, מנכ"לית שילב, תמשיך בתפקידה.

אלעד החזיק עד 2009 במשך כמה שנים במועדון הכדורגל הפועל פתח תקוה, שאותו קיבל ממאיר שמיר. הקשרים בין אלעד ושמיר לא הסתכמו בעולם הכדורגל, וב-2005 סיכם אלעד על רכישת החזקות (כ-15%) מבטח שמיר , שבשליטת מאיר שמיר, וחברת ליפמן, יצרנית העט המתרגם וויזקום (Wizcom), לאחר שעברה תהליך הבראה שכלל פיטורים, מיקוד עסקי וסגירת פעילויות.

שושי ואיציק אורן
שושי ואיציק אורןצילום: בני סהר

אלעד מכר את החזקותיו בוויזקום ב-2010, ושנתיים לאחר מכן, ב-2012, החברה שנסחרה בבורסת פרנקפורט שבגרמניה הגישה בקשה לבית המשפט להכריז עליה כפושטת רגל. פעילות נוספת של אלעד בשוק ההון המקומי היתה רכישת השליטה בחברת י.א.ד אלקטרוניקה, שעסקה ביבוא מחשבים, עסקה שביצע יחד עם אחיו ערן ב-2006. השניים מכרו את החברה שנה לאחר מכן. בשנה שעברה רכש אלעד את פעילות ברי המים של אלקטרה צריכה בכ-10 מיליון שקל.

פוקס פעלה בשנים האחרונות על מנת לגוון את המותגים וסוג המוצרים הנמכרים בקבוצה מעבר לאופנה. אסטרטגיה זו נועדה, בין היתר, לסייע לחברה להתמודד עם התחרות העזה השוררת בשוק האופנה הישראלי, וכן כדי לסייע לה בייצור מקורות הכנסה חדשים, ברקע למעבר המאסיבי של קונים לרשת האינטרנט.

פורטופוליו הרשתות שמפעילה פוקס מגוון ומפוזר: בין היתר, החברה שותפה ברשת מוצרי הטיפוח ללין, פתחה רשת מוצרים לבית (פוקס הום), קיבלה זיכיון לפתיחת חנויות נייקי בישראל ובקנדה, הביאה את רשת פוטלוקר לישראל ורשת Urban Outfitters, והקימה את אתר הסחר Terminal X.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker