פרטנר תכפיל את תשתית הסיבים האופטיים שלה בתוך 3 שנים

במקביל פרטנר לא מתכוומת להגדיל את ההשקעות מהשיעור הנוכחי

אמיתי זיו
שתפו בפייסבוק

פרטנר נמצאת לקראת כמה מהלכים תשתיתיים גדולים בשנים הקרובות: מלבד הקמת רשת דור 4 סלולרית בטכנולוגיית LTE, החברה מתכננת להרחיב את תשתית הסיבים האופטיים שלה. פרטנר מתכוונת להכפיל את תשתית הסיבים העצמאית שלה מ-1,400 קילומטר סיב ל-2,800 קילומטר סיב בתוך שלוש שנים.

הדברים עולים מסקירת מניה חדשה של סמנכ"ל המחקר בדש ברוקראז', ערן יעקבי: "החברה מתעתדת להשקיע בשדרוג התשתית הקרקעית שלה, כך שרשת הסיבים האופטיים שלה תכפיל עצמה במשך שלוש שנים", כותב יעקבי. בפרטנר מאמינים שהקמת תשתית סיבים אופטיים עצמאית (בדומה לזו שיש לסלקום) היא כלכלית יותר לטווח הארוך מאשר הישענות על תשתית בזק.

במקביל, פרטנר לא מתכוונת להגדיל את שיעור ההשקעות (CAPEX) שלה מהשיעור הנוכחי. החברה מתכוונת לפצות על ההגדלה בהשקעות התשתית על ידי צמצום סבסוד מכשירי הסלולר. "פרטנר טוענת שבמשך שלוש השנים הקרובות תהיה רמת ה-CAPEX השנתית סביב ה-500 מיליון שקל, או קצת מעל. השקעות אלה יפסיקו לכלול בתוכן היוון מכשירים והוצאות אחרות", כותב יעקבי.

בנוסף, בפרטנר ציינו כי היא נמצאת במהלכי הפחתת עלויות והתייעלות. המהלכים כוללים פתיחת כל חוזי פרטנר מול ספקיה, במטרה לשפר את מצבה. לשם כך שכר מנכ"ל החברה, יעקב גלברד, את חברת סקר. פרטנר נמצאת גם בעיצומו של מהלך גיוס מאות עובדים למוקדי השירות כדי לשפר את השירות ללקוחות.

זאת ועוד, נראה כי פרטנר צועדת לקראת הקמת חברת טלוויזיה רב ערוצית משלה. מסתמן כי פרטנר מתכוונת להרחיב את מיזם אורנג'-טיים ולחבר אותו לממירים שיאפשרו הזרמת התוכן למסך הטלוויזיה.

אילן בן דבצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker