אספן גרופ תמכור את המגדל בכפר הים בחדרה ב-40 מיליון ש'

גם לשלדים יש מחיר

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

>> חברת אספן גרופ, שבשליטת רוני צארום ובניהולו של אילן גיפמן, מכרה לחברת אמירי זכרון יעקב, שבבעלות עודד תורג'מן, אופציה לרכוש את המגדל בפרויקט כפר הים על החוף בצפון גבעת אולגה וקרקעות נוספות בכ-40 מיליון שקל. העסקה מביאה אתה תקוה שיש תקומה למגדל שעומד כשלד שנים ארוכות.

לדברי גיפמן, אספן הגישה בקשה להיתר לבניית המגדל לשימוש מלונאי מיוחד בדצמבר 2010 ומחכה לאישורה. ההיתר אמור לאפשר לרכוש את הדירות למגורים של חצי שנה ובמחצית השנה השנייה כל בעל דירה יצטרך להשכיר אותה כיחידת נופש, או לחילופין לגור בה עד שלושה חודשים בשנה וביתר הזמן להחזיר אותה למאגר החדרים במלון וכל בעלי הדירות ייהנו מהרווחים של ההשכרה במשותף. פרויקט כפר הים התחיל כהבטחה גדולה והמגדל תוכנן להיות מלון שרתון כפר הים. ואולם מדובר בפרויקט רב תלאות וכישלונות, שלמרות מיקומו הנדיר סבל כמעט מכל תחלואה אפשרית.

בעליו הראשונים היו קבוצת יזמים שתיכננה אותו לפני כ-20 שנה. בתחילת שנות ה-90 לקח על עצמו היזם מריו לנזיק את אתגר הבנייה והשיווק של הכפר, והצליח לממש את רוב הפרויקט. הוא בנה את רוב כפר הנופש, למעט הבניין המרכזי, ומכר כשני שלישים מהדירות במחירים גבוהים לבכירים במשק הישראלי. הפרויקט לא נחשב סיפור הצלחה, ובחלוף השנים נטשו הדיירים את הכפר או השכירו את דירותיהם לכל המרבה במחיר. לזניק עצמו נקלע לקשיים כלכליים ויצא מהתמונה.

בגלגול הבא נרכש כפר הנופש על ידי חברת אספן בשליטת אליעזר פישמן, שהגישה תוכניות להגדיל את הבניין המרכזי ל-28 קומות ונתקלה בהתנגדות של החברה להגנת הטבע. מאז רכש צארום את אספן אבל גם בתקופתו עדיין לא המשיכה הבנייה של המגדל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker