לאומי: "הירידות שראינו השבוע יימשכו - בטווח הקצר"

הפועלים: "בראייה לטווח ארוך, לאחר שיירגעו הרוחות במזרח התיכון, תחזור גם הרגיעה היחסית למחירי הנפט"

רם עוזרי
שתפו בפייסבוק

ההתפתחויות בסביבה הגיאו-פוליטית והשפעתן על הלך הרוח בשוקי העולם ובישראל ימשיכו לתת את הטון במסחר בשוק ההון הישראלי בטווח הקצר, כך מעריכים כלכלני בנק לאומי. כלכלני הבנק צופים כי מגמת הירידות שראינו השבוע בשוק המניות תימשך ותעיב על חלקו הארוך של עקום התשואות בשוק האג"ח. לכן, ממליצים בבנק להעדיף אג"ח מדינה לטווח פדיון בינוני למרות רווחי ההון המוגבלים שלהן.

כלכלני בנק הפועלים מדגישים בסקירתם את ההשפעה של עליית מחירי הנפט על שוקי המניות בעולם. " האיום על אספקת הנפט מלוב לעולם - למרות שהוא מהווה כ-2% בלבד מהאספקה הגלובלית - הביא לזינוק במחירי הנפט בשווקים, וללחץ שלילי על שוקי המניות הגלובליים", כתבו בבנק. עם זאת, הוסיפו כלכלני בנק הפועלים כי "בראייה לטווח ארוך, אנו מעריכים כי לאחר שיירגעו הרוחות במזרח התיכון, תחזור גם הרגיעה היחסית למחירי הנפט".

נתוני מקרו חיוביים, בדגש על נתון הצמיחה של 7.8% ברבעון הרביעי, כמו גם צפי לעונת דו"חות חיובית, מביאים את כלכלני בנק הפועלים להמליץ ללקוחות בעלי אורך נשימה להמשיך ולהחזיק ברכיב המנייתי, תוך התחשבות בתנודתיות בטווח הקצר. בתחום האג"ח ממליצים בבנק לצמצם חשיפה לאג"ח קונצרניות בריבית משתנה, שעלו בקצב מהיר בתקופה האחרונה. לעומת זאת, ציפיות אינפלציוניות גבוהות תומכות בהמשך השקעה בשחרים במח"מ בינוני. ללקוחות המעוניינים להגדיל את רמת הסיכון ממליצים בבנק להשקיע באג"ח צמודות לטווח ארוך במח"מ של 8 שנים ואילך.

בזירת המט"ח מעריכים בבנק לאומי כי בהנחה שלא תחול החמרה נוספת במצב הגיאו פוליטי באזורנו, יחזור השקל למגמת ההתחזקות ארוכת הטווח. זאת על רקע נתוני הצמיחה החזקים של ישראל והתרחבות פערי הריביות הצפויה. בבנק הפועלים מציינים בנוסף לכך כי התערבויות בנק ישראל במסחר במגוון דרכים ממשיכות להוות גורם התומך בהיחלשות השקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker