ענקית ההשקעות האמריקאית, שמנהלת כ-750 מיליארד דולר, פותחת סניף בישראל

פרנקלין טמפלטון, שנוסדה ב–1947, החליטה להעמיק את פעילותה בישראל על מנת להגדיל את שיעור ההשקעה בקרנות שלה מצד גופים מוסדיים ישראלים, רוויי הנזילות

ערן אזרן
בניין פרנקלין טמפלטון השקעות בעיר היידראבאד, הודו
בניין פרנקלין טמפלטון השקעות בעיר היידראבאד, הודוצילום: Bloomberg

פרנקלין טמפלטון (Franklin Templeton), חברת ניהול ההשקעות הבינלאומיות מהגדולות בעולם, פותחת משרדים בישראל. החברה, שניהלה נכון לסוף מארס 2018 נכסים בשווי כולל של 737 מיליארד דולר, החליטה להעמיק את פעילותה בישראל כדי להגדיל את שיעור ההשקעה בקרנות מצד הגופים המוסדיים הישראליים.

במהלך השנתיים האחרונות קטן היקף נכסיה של טמפלטון בכ–100 מיליארד דולר, כך שהיא רואה בשוק המקומי, רווי הנזילות, מנוע צמיחה משמעותי. את פעילות של טמפלטון בישראל ינהל עוזי יצחק, שכיהן עד כה כיועץ של החברה לשוק המקומי. כבר כיום חלק מהמוסדיים מושקעים בקרנות של טמפלטון, שמשקיעות ברחבי העולם.

טמפלטון, שנוסדה ב–1947, מספקת פתרונות השקעה בשווקים במגוון אפיקי השקעה למשקיעים פרטיים (Wealth management), חברות וקרנות פנסיה. החברה מתמחה בניהול קרנות נאמנות גלובליות ומקומיות. היא נולדה בעקבות איחוד בין ארבע חברות השקעה בינלאומיות. מטה החברה ממוקם בסן מטאו בקליפורניה, והיא מעסיקה כ-650 מנהלי השקעות, לצד אלפי עובדים נוספים. המשרד בישראל יצטרף ל-30 משרדים ברחבי העולם.

הקרנות של טמפלטון מאופיינות בחשיפה גבוהה יחסית לנכסים בשווקים מתפתחים - שכוללים אג"ח, מטבעות ומניות. השקעות אלה מתאפיינות ברמת סיכון גבוהה מהממוצע. מניותיה של טמפלטון, שמנוהלת בידי גרגורי ג'ונסון, נסחרות בבורסת ניו יורק ובבורסות אחרות בעולם. שווי החברה כיום הוא כ-18 מיליארד דולר. נקודות החוזקה שלהן הן ניסיון רחב בניהול השקעות, יכולת מחקר עצמאית והתמקדותה בניהול השקעות בלבד. בנוסף, טמפלטון היתה מהראשונות בין חברות ניהול ההשקעות הגלובליות שהשקיעו במניות ובאג"ח ישראליות.

בשבוע שעבר החלה בלאקרוק, חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, לשווק קרנות נאמנות בישראל דרך מערך הייעוץ הבנקאי. בשונה מטמפלטון, בלקרוק משווקת את הקרנות שלה גם למשקיעים פרטיים, והשיקה קרנות שיירשמו למסחר בישראל תחת ניהול ההשקעות החיצוני שלה. הכניסה של בלקרוק לישראל נעשית כחלק מהרפורמה לשיווק קרנות זרות ללקוחות קמעונאיים.

מטמפלטון לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום