מהדקים את הפיקוח: הבנקים ידווחו לרשות ני"ע על כל פעילות ייעוץ ההשקעות

התקנות ייושמו תוך חצי שנה מאישורן בוועדת הכספים ויאפשרו איתור דפוסי ייעוץ המעלים חשש להטיות ■ התקנות, שהתקבלו לאחר תהליך שהתנהל מול הבנקים מאחורי הקלעים במשך תקופה לא קצרה, מקנות לרשות גם סמכות לדרוש מידע מפורט ונקודתי מהבנקים עד לרמת פעילות היועץ הבודד

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

הבנקים יחויבו בקרוב לדווח לרשות ניירות ערך באופן מפורט אודות פעילות ייעוץ ההשקעות שלהם, זאת מתוקף הצעה לשינוי התקנות הקיימות, שאושרה ברשות ותיכנס לתוקפה חצי שנה מיום אישורה בוועדת הכספים של הכנסת.

במסגרת הדיווח, ימסרו הבנקים לרשות, באופן שוטף ועל בסיס חודשי, דיווח מלא אודות הפעילות הכוללת של מערך הייעוץ של כל בנק. הדיווח יעשה עד רמת הנכס הבודד, ויכלול בין השאר פרטים אודות עסקות קנייה ומכירה, עסקות מיועצות ולא מיועצות ועוד. דיווח שוטף זה יאפשר לרשות לבצע ניטור רציף של הפעילות.

התקנות, שהתקבלו לאחר תהליך שהתנהל מול הבנקים מאחורי הקלעים במשך תקופה לא קצרה, מקנות לרשות גם סמכות לדרוש מידע מפורט ונקודתי מהבנקים עד לרמת פעילות היועץ הבודד. דיווחים אלה יאפשרו לרשות לקבל החלטות בתחום הפיקוח על מגזר הייעוץ, המשמש כמתווך מרכזי בין הציבור לבין אפיקי ההשקעה השונים. ניתוח השוואתי בחתכים שונים יאפשר איתור של דפוסים המעלים חשש לקיומן של הטיות בתהליך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker