אקוויטי 1 של גזית גלוב רכשה פורטפוליו נכסים בשווי 600 מיליון דולר תמורת מניות

החזקתה של גזית גלוב באקוויטי1 ידולל בעקבות העסקה מ-41.5% לפני העסקה ל-36%

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

חברת אקוויטי 1 (EQY) הנסחרת בבורסה בניו יורק ומאוחדת בדו"חותיה הכספיים עם גזית גלוב, דיווחה אמש אחרי תום המסחר בארה"ב על השלמת העסקה לרכישת פורטפוליו נכסים בשווי 600 מיליון דולר מחברת C&C)- Capital and Counties) האמריקאית. במסגרת העסקה, תרכוש אקוויטי 1 15 נכסים מניבים בקליפורניה בהיקף כולל של כ-241 אלף מ"ר. 70% משווי העסקה הינו מרכזים מסחריים אשר מרביתם מרוכזים באזור מפרץ סן פרנסיסקו.

הרכישה התבצעה כנגד מניות של אקוויטי 1, ובמסגרתה יועברו 4.1 מיליון מניות רגילות של אקוויטי1 ו-11.4 מיליון יחידות השתתפות הניתנות להמרה בכל עת למניות רגילות של אקוויטי 1, או למזומן, לפי בחירתה של אקוויטי 1. החזקתה של גזית גלוב באקוויטי 1 ידולל בעקבות העסקה מ-41.5% לפני העסקה ל-36% לאחריה. דילול זה מצטרף לדילול נוסף של אחזקות גלוב בחברה לאחר הנפקה של 9 מיליון מניות בתחילת דצמבר. עם זאת, השליטה באקוויטי 1 נשארת בידי גזית גלוב לה שיעור ההחזקה הגבוה ביותר בחברה, וכן הסכמי שליטה עם אלוני ועם השותפים החדשים בחברה.

שווי השוק של סך מניות אקוויטי 1 שהועברו ל-C&C עומד על כ-280 מיליון דולר. בתמורה מקבלת החברה נכסים ששווים ההוגן מוערך ב-600 מיליון דולר, וכנגדם חוב של 243 מיליון דולר וחוב חברה של 84 מיליון דולר. כלומר, אקוויטי 1 מקבלת חברה בעלת הון עצמי של 273 מיליון דולר תמורת מניות בשווי 280 מיליון.

העסקה שנחתמה אמש סוכמה ופורסמה במאי 2010 ותנאי העסקה לא השתנו. C&C הרויחה מאז עלייה במחיר המניה של אקוויטי 1 מאזור ה-17 דולר לאזור ה-18 דולר למניה, ו-אקוויטי 1 הרוויחה עלייה בשווי הנכסים בצפון קליפורניה וגידול בשיעור התפוסה מ-83% במאי 2010 ל-94% היום. כמו כן, במהלך חודש דצמבר 2010 מכרה C&C שני נכסים שאינם מוגדרים כנכסי ליבה תמורת סך כולל של כ- 16.9 מיליון דולר, כך שבחבילה שמקבלת אקוויטי 1 יש יותר מזומנים ושני נכסים פחות ביחס לחבילה המקורית.

אלעד קראוס, אנליסט הנדל"ן של הראל פיננסים, אמר בעקבות העסקה כי מדובר על צעד חיובי עבור עבור אקוויטי 1. "העסקה מראה בראש וראשונה על העצמה של אקוויטי 1 שלא מוציאה כסף מהכיס בעסקה הזו אלא משלמת במניות. זוהי אינדיקציה חזקה מאוד למשקיעים שמדובר בחברה איכותית". כמו כן מדגיש קראוס שמדובר על מימוש כוונותיה של אקוויטי 1 להתרחב וציין כי צפון קליפורניה הופך להיות השוק השני בגודלו של אקוויטי 1 אחרי דרום פלורידה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker