שיכון ובינוי ואיי.די.או גרופ במו"מ מתקדם למיזוג פעילות הנדל"ן המניב בגרמניה

שלמה זוהר: עם השלמת העסקה נפעל להגדלת ההון העצמי באמצעות גיוס במטרה להכפיל את תיק הנכסים

רם עוזרי

החברות שיכון ובינוי ואיי.דיי.או גרופ בשליטת עדי קייזמן תמזגנה את פעילות הנדל"ן המניב שלהן בגרמניה תחת חברה אחת. שיכון ובינוי תהפוך בעקבות העסקה למחזיקת המניות הגדולה ביותר באיי.דיי. גרופ עם 48% מהמניות.

אמש אישרו הדירקטוריונים של שיכון ובנוי ואיי.דיי.או גרופ את מתווה ההתקשרות, והשלמתן צפויה ברבעון השני של השנה. שלמה זוהר צפוי להתמנות למנכ"ל הפעילות ועופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובנוי, צפוי להתמנות ליו"ר.

כיום, שותפות שיכון ובינוי ואי.דיי.או גרופ בחלקים שווים בבעלות על חברות זרות המחזיקות בתיק נכסים הכולל בין היתר 98 נכסי נדל"ן מניב למגורים ולמסחר בברלין וכן בבעלות על 3 חברות ניהול. שווי תיק הנכסים בברלין עומד על כ-900 מיליון שקל. במסגרת העסקה תקנה אי.דיי.או גרופ את חלקה של שיכון ובינוי בחברות, ובתמורה תקצה 48% מהון מניותיה לשיכון ובינוי. בעקבות ההקצאה תהפוך שיכון ובנוי להיות בעלת המניות הגדולה בחברת איי.די.או גרופ. הונה העצמי של איי.דיי.או גרופ צפוי להסתכם לאחר השלמת העסקה בכ-250 מיליון שקל.

שלמה זוהר, המשמש כיום כיו"ר איי.די.או גרופ ויהיה מנכ"ל החברה לאחר העסקה, אמר היום כי מדובר על שינוי מהותי במבנה של איי.די.או גרופ: "במקום שני שותפים שצריכים לנהל, עם כל הקשיים הכרוכים בכך, אנחנו הולכים להנהלה אחת. זה יהפוך את ההחלטות למהירות ויעילות יותר ויקל על גיוסים שאנחנו מתכננים בשוק ההון. מיד עם השלמת העסקה נגדיל את ההון העצמי שלנו באמצעות גיוס כשהמטרה היא להכפיל את היקף התיק". כיום כל הפעילות של איי.די.או גרופ מרוכזת בברלין, וזוהר ממשיך להאמין בעיר. "ההשקעות שלנו בברלין הוכיחו את עצמן עד היום. נמשיך לרכז את ההשקעות שלנו בברלין, ויכול להיות שנתרחב למקומות נוספים בגרמניה", אומר זוהר.

גם בשיכון ובינוי מאמינים בשוק הנדל"ן בגרמניה. דורון בלשר, סמנכ"ל הכספים של שיכון ובינוי, אומר כי "שוק הנדל"ן בברלין ובגרמניה הוא שוק פעיל וטוב. הפלטפורמה החדשה תאפשר לנו לבסס את הפעילות הקיימת ולהרחיב אותה. האינטרסים שלנו ושל איי.די.או הופכים להיות זהים והחברה תפעל באופן ממוקד". עוד הוסיף בלשר, שבעקבות העסקות צפויה שיכון ובינוי לרשום רווח של 50-75 מיליון שקל, ככל הנראה ברבעון השני של שנת 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker