בית ההשקעות דש-איפקס רוכש את השליטה באינדקס לפי שווי של 77.7 מיליון שקל

ברק קפיטל ואילן בן דב יקבלו 43 מיליון שקל; בדש-איפקס בוחנים כעת אם למזג את החברה עם תכלית תעודות סל

נועם בר
שתפו בפייסבוק

דש איפקס משתלט על חברת תעודות הסל אינדקס. בית ההשקעות ירכוש 55% ממניות אינדקס שמחזיקים ברק קפיטל והמנכ"ל אורי בן דב, לפי שווי חברה של כ-77.7 מיליון שקל. 35 מיליון שקל תקבל חברת ברק קפיטל השייכת לאייל בקשי ולקבוצת דלק של יצחק תשובה. 7.8 מיליון שקל ישלשל לכיסו בן דב בן ה-35 שמחזיק באינדקס 10%. בכך יצטרף בן דב לשורה נכבדה של מתעשרים צעירים שהיו בשוק ההון הישראלי בשנים האחרונות.

אינדקס מנהלת נכסים בהיקף של 6 מיליארד שקל. 14 מיליארד שקל נוספים מנהלת חברת תכלית תעודות סל שרכשה דש לפני שלושה חודשים. בכך הופך דש-איפקס לבית ההשקעות שמחזיק את פעילות תעודת הסל הגדולה ביותר בישראל עם היקף נכסים הגדול מבית ההשקעות המתחרה אקסלנס. עם השלמת הרכישה הופך דש-איפקס לבית ההשקעות השני בגודלו בישראל אחרי פסגות עם היקף נכסים מנוהל של 65 מיליארד שקל. אמנם דש-איפקס מחזיק רק ב-50.01% מתכלית אך בידיו אופציית קול שתאפשר לו ברגע שירצה בכך להגיע ל-100% אחזקות מתכלית. האופציה היא במחיר מימוש המשקף שווי של 180 מיליון שקל לתכלית, מחיר בו גם נרכשו יתר האחזקות של דש.

כעת צפויים בדש-איפקס לבחון האם למזג את אינדקס לתוך תכלית ובאיזו צורה. דש-איפקס יכול לבחור למזג את כל הפעילות הרגולטורית של שתי החברות כמו גם את חדרי המסחר אך לשמר את המותגים השונים ואת פעילות השיווק הנפרדת של החברות או להחליט על מיזוג כולל של החברות שימחק את המותג אינדקס לגמרי.

בדש-איפקס מחכים כעת לאישור סופי למיזוג שצפוי להתקבל בשבועות הקרובים מהרשות להגבלים עסקיים. ההערכה היא כי לא תהיה בעיה והחברות ימוזגו.

בענף תעודות הסל פועלות כיום שבע חברות - קסם, תכלית, פסגות, מבט, אינדקס, הראל ומיטב. למרות שבעלות בשתי החברות מצמצמת את החברות השונות הפועלות בו, ההנחה היא שלא תהיה כאן פגיעה בתחרות, בפרט לאור העובדה שתעודות הסל בעצמן נמצאות בתחרות מול קרנות הנאמנות על סוגיהן השונים. כך שההסתכלות היא על כלל החברות הפועלות בשני המוצרים ולא רק על אלו שפועלות בענף תעודות הסל.

"רכישת אינדקס, בהמשך לרכישת תכלית, מהווה ביטוי נוסף לאסטרטגיית הצמיחה של הקבוצה. הרכישות יגוונו את תמהיל ההכנסות והרווחיות בקבוצה ויחזקו את איתנותה הפיננסית. לאחר הרכישות יהווה דש-איפקס גוף מוביל בתחום החיסכון לזמן קצר ובשוק תעודות הסל בפרט", אמר עידו נויברגר, מנכ"ל משותף בדש איפקס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker