הפניקס תמשוך את העתירה שהגישה נגד מכרז הפנסיה של צה"ל

בית המשפט המחוזי ביקר את הפניקס על כך שהתמהמה בהגשת טענותיה והעלתה אותן רק לאחר שהפסידה במכרז

נועם בר
שתפו בפייסבוק

לפני שעה קלה הסתיים הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעתירה שהגישה קבוצת הביטוח הפניקס נגד תוצאות השלב הראשון במכרז על ניהול כספי הפנסיה של משרתי הקבע בצה"ל. השופט ורדי זיילר ביקר את התנהגותה של הפניקס ותמה מדוע בחרה הפניקס לחכות עם טענותיה, והעלתה אותן רק כאשר הפסידה במכרז, כשהן היו רלוונטיות כבר ב-2008 ולכל המאוחר בתחילת 2010.

זיילר נתן אפשרות להפניקס להשיב תוך 24 שעות אם החברה מעוניינת שהוא יכתוב בנושא פסק דין או שהפניקס תמשוך את העתירה. ל-Themarker נודע כי בהפניקס מתכוונים למשוך את העתירה, זאת בשל ההבנה שההימנעות מלהגיש את טענותיהם קודם תקשה עליהם לזכות בעתירה. הראל ואיילון ממתינות בדריכות לקראת שלב הגמר במכרז.

בתוצאות במכרז, שפירסם צה"ל בנובמבר האחרון, עלו חברות הביטוח איילון והראל לגמר ואילו הפניקס נותרה בחוץ. הפניקס, שבחרה להגיש ערעור על התוצאות, טענה כי המכרז לא היה הוגן וציינה כי בשתי החברות שעלו לגמר נמצאים אנשים שהיתה להם בעבר נגיעה מהותית למכרז. ניר כהן, המשמש כיום ככיר בהראל, ייעץ בעבר בנוגע לגיבוש תנאי המכרז לחברת א.ו.פ.ק.י.ם שערכה את המכרז. משה בנבנישתי שעובד כיום באיילון, שימש בעבר כיו"ר חברת א.ו.פ.ק.י.ם. הפניקס קבלה על כך שמשרד הביטחון בחר להוציא את המכרז לחברה פרטית, מהלך שמכיל בתוכו ניגודי עניינים וחשש כי הליך המכרז לא יהיה תקין. עד בירור העתירה של הפניקס נעצר מכרז צה"ל והראל ואיילון ממתינות בדריכות לקראת המשכו.

הפניקס ראתה במכרז הפנסיה את האפשרות הכמעט אחרונה שלה לפרוץ בתחום הפנסיה הנחשב למנוע הצמיחה של חברות הביטוח בחיסכון ארוך הטווח. הפניקס נמצאת בפעילות זו בנחיתות ביחס לחברות הביטוח האחרות עם היקף נכסים מנוהלים קטן יחסית של 3.4 מיליארד שקל בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker