איום חדש על הסוכנים: דואר ישראל יקים סוכנות ביטוח עצמאית

הדואר קיבל אישור מהממשלה להקים סוכנות שתציע ביטוח פנסיוני וכללי

נועם בר
שתפו בפייסבוק

התחרות בין סוכני הביטוח מתרחבת. דואר ישראל קיבל אישור מהממשלה להקים סוכנות ביטוח עצמאית שתפעל בתחומי הביטוח הפנסיוני והביטוח הכללי. בדואר ישראל מתכוונים לנצל לטובת העסק החדש את הפרישה הגדולה שיש לחברה בישראל ואת המפגש התדיר עם הציבור. דואר ישראל מפעיל ברחבי הארץ 700 סניפים שנהנים מ-50 מיליון ביקורים של הציבור מדי שנה.

הפוליסות יימכרו גם דרך אתר האינטרנט של הדואר, הנהנה לטענת חברת הדואר מכ-50 אלף כניסות ביום. הפעילות החדשה של הדואר תכוון בשלב הראשון ללקוחות פרטיים בלבד. בכך מצטרף הדואר לערוצי השיווק והמכירות הישירים שמפעילות היום כמה חברות ביטוח ומהווים איום על הפעילות של סוכני הביטוח.

כבר כמה שנים שדואר ישראל משווק בסניפים שלו ביטוחי רכב וביטוח נסיעות בשותפות עם סוכנות הביטוח מזרח. מסיבות של רגולציה, עד עכשיו דואר ישראל לא פעל כסוכנות עצמאית והסתפק בעמלות שקיבל מסוכנות מזרח עבור לקוחות שהגיעו דרכו. עיקר הפעילות הביטוחית, הכולל את החתמות והטיפול בלקוח ובתביעות לאחר מכירת הפוליסה, נעשתה במזרח. עם הקמת סוכנות עצמאית יבחנו בדואר את שיתוף הפעולה עם מזרח ועם חברות ביטוח וסוכנויות אחרות.

הרעיון המקורי למכור פוליסות ביטוח דרך סניפי הדואר נולד כפעילות משיקה לפעילויות האחרות של הדואר. "אנשים מגיעים לסניף הדואר לחדש רישיון, לבצע העברת בעלות על הרכב או לבדוק שעבוד עליו, אז אנחנו מציעים להם ביטוח לרכב. אנשים באים לפני נסיעה לחוץ לארץ לקנות מט"ח, אז אנחנו מציעים להם ביטוח נסיעות לחו"ל", מסביר אבי הוכמן, מנכ"ל חברת דואר ישראל. ההחלטה החדשה בדואר בעצם מרחיבה ומבססת את הפעילות הביטוחית גם לתחומים שאין להם נקודות השקה עם פעילויות של הדואר.

"כפועל יוצא של פתיחת תחום הדואר לתחרות, אנחנו מחפשים תחומי עיסוק חדשים. בשנים האחרונות נכנסנו לתחום השירותים הפיננסיים ועכשיו לביטוח", אמר הוכמן. בחודשים הקרובים מתכננים בדואר להיכנס גם לתחום האשראי וצפויים להנפיק כרטיסי ויזה בינלאומיים משלהם. "לאחרונה קיבלנו לכך אישור, וזה יעלה לאוויר במהלך הרבעון. היתרון שלנו על פני החברות המסורתיות יהיה בכך שנהיה זולים יותר ונשלב במוצרים גם שירותים חדשים", אמר הוכמן.

בלשכת סוכני הביטוח בישראל הודיעו אתמול שהם מתכוונים לבדוק את ההחלטה ולבחון את ההשפעות הצפויות מהמהלך על הסוכנים ועל שוק הביטוח בכלל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker