הפרויקט הבא של דנקנר: חוב של 800 מיליון שקל של כור לבנק הפועלים

כור העמידה שעבוד שלילי על נכסיה והתחייבה שלא לרדת משליטה במכתשים אגן - תנאי שהופר עם מכירתה אתמול

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> לאחר משא ומתן ארוך שהתקיים אתמול השלימה , שבשליטת של נוחי דנקנר, את המגעים למכירת השליטה בחברת האגרוכימיה מכתשים אגן.

הקונה היא החברה הממשלתית הסינית כמצ'יינה, והמכירה תתבצע לפי שווי חברה של 2.4 מיליארד דולר (ראה עמוד 61). במסגרת העסקה, עבור מכירת 7% מהשליטה תקבל כור כ-168 מיליון דולר במזומן, ובנוסף כמצ'יינה תארגן לכור הלוואה מסוג נון-ריקורס (ללא זכות חזרה) של 960 מיליון דולר לשבע שנים. כנגד ההלוואה שיעבדה כור את יתרת אחזקתה במכתשים אגן (40%), שתיהפך לפרטית. עם השלמת העסקה למכירת השליטה במכתשים, תצטרך כור להגיע להבנות חדשות עם הפועלים. לכור יש חוב של כ-800 מיליון שקל שהיא קיבלה מהבנק. ביוני 2010 עודכנו אמות המידה הפיננסיות של כור מול הבנק בכל הקשור לאופן חישוב יחס הבטוחות. זאת, בנוסף להתחייבויות של כור כי הונה העצמי לא יפחת מ-1.8 מיליארד שקל (במקום 1.4 מיליארד שקל כפי שסוכם קודם). מדובר באשראי שנלקח על ידי אחת מחברות הבנות שבבעלות המלאה של כור, בעוד שעיקר החוב הבנקאי של כור הוא מהבנקים הזרים, בגין רכישת מניות קרדיט סוויס.

במסגרת עדכון ההסכם העמידה כור להפועלים שעבוד שלילי על נכסיה והתחייבה שלא לרדת משליטה במכתשים - תנאי שהופר עם השלמת עסקת המכירה של מכתשים. בהתחשב בכך שלכור אין בעיות נזילות החברה תוכל לפרוע ללא בעיה את מלוא ההלוואה בפירעון מוקדם, או לחילופין לפרוע את חלקה ולהעמיד בטחונות חלופיים או אף להגדיל את היקף האשראי.

נכון לסוף ספטמבר 2010 כור מחזיקה מזומנים, פיקדונות והשקעות לזמן קצר של כ-753 מיליון שקל. כמו כן, יש לכור החזקה נזילה במניות קרדיט סוויס בשווי מיליארדי שקלים, ועומס פירעונות צפוי של מאות מיליוני שקלים לבעלי האג"ח. עם השלמת העסקה נהפכת כור למעין קרן השקעות בינלאומיות של אי.די.בי, המחזיקה במניות קרדיט סוויס ואפסילון ובמחצית בניין HSBC בניו יורק, ומשקיעה בקרן EMCO המחפשת הזדמנויות בשווקים מתעוררים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker