בנק אוף אמריקה: לקווינימוד שווה לטבע עד 4.5 מיליארד דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

>> שוויה של לקווינימוד, התרופה האורלית שמפתחת טבע למחלת הטרשת הנפוצה, נע בין 400 מיליון דולר ל-4.5 מיליארד דולר - כך מעריך גרג גילברט, אנליסט בבנק אוף אמריקה מריל לינץ'.

גילברט מציין כי נתח השוק של טבע מכלל המרשמים למחלת הטרשת הנפוצה הגיע בנובמבר 2010 ל-40.3%, ירידה קלה בהשוואה ל-40.4% באוקטובר 2010. לדברי גילברט, הוא ניסה לבצע הערכה לשווי הנכסי הנקי (Net Present Value) של גילניה נוכח העובדה שהמודל שלו לשוויה של מניית טבע אינו כולל בשלב זה תרומה מלקווינימוד.

ההערכה של גילברט מבוססת על ההנחה שלקווינימוד תושק ב-2013 ושהמכירות יתייצבו ב-2017. להערכתו, טבע תשלם לחברת אקטיב ביוטק, שהיא שותפתה של טבע בפיתוח לקווינימוד, תמלוגים מבוססי מכירות בשיעור דו-ספרתי. שיעור הרווחיות הגולמית שמניח גילברט הוא 75% עד 80%.

ההערכה של גילברט מבוססת על שלושה תרחישים: התרחיש הפסימי הוא שהמכירות של לקווינימוד יגיעו ל-250 מיליון דולר ויתייצבו ברמה זו, כך שהשווי הנכסי הנקי של התרופה יגיע ל-381 מיליון דולר או 41 סנט למניה, כלומר תוספת של 0.8% לשוויה העכשווי של מניית טבע; תרחיש האמצע מניח מכירות של מיליארד דולר ושווי נכסי נקי של 2.1 מיליארד דולר, כלומר 2.31 דולר למניה, תוספת של 4.4% לשווי הנוכחי של המניה; התרחיש האופטימי הוא שלקווינימוד תגיע למכירות של 2 מיליארד דולר, ובמקרה זה שוויה הנכסי הנקי יהיה 4.5 מיליארד דולר או 4.87 דולר למניה - תוספת של 9.2% לשוויה של טבע בבורסה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker