נשיקות שממתיקות את תיק ההשקעות

השקעתם במניית הרשי? קיבלתם תשואה של 11% בשנה

נתן שבע

חברת הרשי, הידועה יותר בשם הרשי'ז (Hershey's), היא יצרנית השוקולד הגדולה ביותר בצפון אמריקה. החברה מוכרת חטיפי שוקולד לצד מסטיקים וסוכריות מנטה.

החברה הוקמה על ידי מילטון ס. הרשי ב-1894. הרשי התמחה כקונדיטור וניסה תחילה את דרכו בחנות ממתקים שנכשלה. לאחר מכן הוא החל לייצר שוקולדים עם קרמל.

ב-1900, לאחר מחקר של כמה שנים, החל הרשי לייצר לראשונה חטיפי שוקולד חלב שזכו להצלחה רבה. בעזרת ייצור המוני הצליח הרשי להקטין את עלות הייצור ליחידה והפך את השוקולד למוצר המוני.

שבע שנים מאוחר יותר השיקה הרשי את "נשיקות הרשי'ז", נטיף שוקולד קטן שנעטף בתחילה ידנית (ולאחר מכן באמצעות מכונה) ונארז בקופסאות. עד היום נחשבות הנשיקות של הרשיס למוצר הנמכר ביותר של החברה. כ-80 מיליון נשיקות כאלה נמכרות ביום.

חטיפי השוקולד של הרשי נהפכו לכה אהודים לאורך השנים, עד שבמלחמת העולם השנייה מכרה החברה מיליארד חטיפים שצורפו לערכת ההישרדות של החיילים האמריקאים. הרשי מעסיקה כיום יותר מ-13 אלף עובדים, ומייצאת את מוצריה מארה"ב ל-90 מדינות.

מניית החברה נסחרת בבורסה בארה"ב (סימול: HSY), ושווי השוק של החברה הוא 10.3 מיליארד דולר. שווי זה משקף מכפיל של 18 על רווחיה החזויים של החברה ל-12 החודשים הקרובים.

הכנסות החברה בארבעת הרבעונים האחרונים הסתכמו ב-5.5 מיליארד דולר. הרווח הנקי של החברה בתקופה זו היה 504 מיליון דולר. מי שהשקיע במניה לפני 20 שנה קיבל תשואה של 11% בשנה על השקעתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker