ת"א 25 שוב חצה רמה של 1,300 נקודות: סגר בעלייה של 0.9%

מדד הבנקים סגר בירידה של 0.2% לאחר שבמשך כל יום המסחר רשם עליות

רם עוזרי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסחר בבורסה בתל אביב נסגר בעליות שערים מתונות יחסית לרוב יום המסחר. מדד ת"א 25 עלה ב-0.9% וחצה את רמת 1300 הנקודות. מדד ת"א 100 הוסיף אף הוא 0.9% לערכו ונחתם ברמה של 1211.7 נקודות. מדד מניות הבנקים, שפתח את יום המסחר בעליות של עד 1.5%, נחלש במהלך היום וחתם את יום המסחר בירידה של 0.2%. מדד הנדל"ן עלה ב-0.5%. מחזור המסחר במניות עמד על 2.6 מיליארד שקל.

המסחר התנהל רקע התפוגגות אפקט מצרים בעולם. נרשמו עליות שערים של עד 2% בוול סטריט סטריט, עלייה נוספת בתשואה על האג"ח ל-10 שנים של ארה"ב, ירידה של 1.5% במחיר הנפט לאחר שעלה לשיא של שנתיים סימנו למשקיעים באחד העם שבעולם אופטימיים יותר בנוגע למתרחש במצרים. מאידך, על הסנטימנט בשווקים השפיעה גם הודעתה של ממשלת סין על כוונה להמשיך לצמצם את קצב גידול היצע הכסף כדי להילחם באינפלציה. כלכלנים ובנקאים המקורבים לשלטון בסין מעריכים כי סין תעלה את הריבית שוב בחודש הקרוב - מה שיצמצם את הביקושים של הכלכלה הסינית לחומרי גלם.

דיונים חמים בקהילת שוק ההון ב-TheMarker Cafe

עוד על רקע המסחר היום: נתוני גיוסי קרנות הנאמנות לינואר חשפו כי הציבור ממשיך להגדיל את רמות האחזקה במניות ובאיגרות חוב קונצרניות. שנת 2011 נפתחה עם גיוסים גבוהים של 3.2 מיליארד שקל בינואר, זאת למרות שביומיים האחרונים של החודש נרשמו פדיונות גבוהים, בעקבות האירועים במצרים, אשר קיזזו חלק נכבד מהגיוסים. מפילוח הגיוסים בקרנות המנייתיות ניתן לזהות התעניינות גוברת של המשקיעים בקרנות המשקיעות במניות בחו"ל - אלו נהנו מחודש הגיוסים הטוב ביותר שלהן מאז תחילת 2010 עם גיוס של 80 מיליון שקל.

מניית בנק הפועלים סגרה בירידה של 0.8% על רקע חקירתו תחת אזהרה של מנכ"ל הבנק ציון קינן. בנק ישראל הודיע אמש כי ישעה את קינן רק במקרה של הגשת כתב אישום נגדו.

4 חברות טכנולוגיה דואליות הגישו היום דוחות כספיים לרבעון הרביעי של שנת 2010 ולשנה כולה. חברת התוכנה מג'יק מציגה המשך גידול בפרמטרים הכלכליים, כפי שהציגה בכל הרבעונים של 2010. הכנסותיה של מג'יק ברבעון הרביעי זינקו ב-72% לעומת הרבעון הקודם והסתכמו ב-25 מיליון דולר. הרווח התפעולי שרשמה החברה הסתכם ב-3 מיליון דולר - עלייה של 71% לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה, עמד הרווח הנקי של החברה ברבעון הרביעי של 2010 על 3.1 מיליון דולר או 9 סנט למניה - ירידה של 11% לעומת הרבעון המקביל.

חברת אלווריון פירסמה דיווחה כי מכירות החברה ברבעון עמדו על 50 מיליון דולר - ירידה של 17% ביחס לרבעון הרביעי של 2009. החברה רשמה הפסד תפעולי רבעוני של 70 מיליון דולר לאחר שרשמה מחיקת מוניטין (Impairment of goodwill) בסך 57 מיליון דולר בסעיף ההוצאות התפעוליות.

נס טכנולוגיות, ספקית פתרונות בתחום טכנולוגיות המידע, דיווחה כי הכנסותיה הרבעוניות הסתכמו בכ-157.4 מיליון דולר - שיפור של 16% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בשורה התחתונה, הציגה החברה עלייה של 109% ברווח הנקי המתואם הרבעוני לעומת התקופה המקבילה לסך 6.7 מיליון דולר - רמה הגבוה ביותר מזה 9 רבעונים.

חברת רדקום, המפתחת פיתרונות ניטור לרשתות תקשורת, פירסמה אתמול את תוצאותיה העסקיות לרבעון הרביעי של 2010 ולשנה כולה. החברה הציגה גידול של 29% בהכנסותיה, לעומת הרבעון אשתקד, שהסתכמו בכ-5.4 מיליון דולר. בשורה התחתונה, דיווחה החברה כי הכפילה את רווחיה הנקיים המתואמים (בנטרול הוצאות בגין אופציות) בהשוואה לרבעון מקביל לסך של 0.5 מיליון דולר. הרווח המתואם למניה הסתכם בכ-8 סנט לעומת 5 סנט בתקופה המקבילה.

דירקטוריון חברת אמות החליט אמש כי בשנת 2011 תחלק החברה דיבידנד בסך של 0.56 ש"ח למניה, שישולם ב- 4 תשלומים רבעוניים של 0.14 ש"ח למניה, בתום כל רבעון קלנדארי.מדיניות הדיבידנד של החברה לשנת 2010 הייתה 0.48 ש"ח למניה ששולמו ב- 4 תשלומים רבעוניים של 0.12 ש"ח למניה. היקף הדיבידנד השנתי שתחלק החברה בשנת 2011 בהתאם למדיניות האמורה, על בסיס ההון העצמי הנוכחי של החברה, מוערך בסך של כ-130 מיליון ש"ח.

ת"א 25מדד הבנקים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker