המסחר ננעל במגמה חיובית: ת"א 100 ות"א 25 טיפסו בעד 0.4%; הנדל"ן עלה ב-1.5%

בשוק הסולידי נרשמו היום עליות של עד 0.2% במדדי התל בונד; בתוך כשבוע עלו מדדי התל בונד ב-0.4%

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

המסחר באחד העם התנהל במשך רוב שעות היום בעליות מתונות, תוך שהמשקיעים מגיבים באדישות לאירועים בשוק המט"ח. מדד ת"א 25 עלה ב-0.3% ל-1,323 נק', ומדד ת"א 100 הוסיף 0.3% לרמה של 1,232 נקודות. מדד מניות הנדל"ן התחזק ב-1.5% וומדד מניות הבנקים הוסיף לערכו 0.3%.

בשוק הסולידי נרשמו היום עליות של עד 0.2% במדדי התל בונד, המודדים את ערכן של איגרות החוב הקונצרניות. מתחילת החודש עלו מדדי התל בונד בעד 0.4%. בשוק איגרות החוב הממשלתיות, אג"ח צמוד מסוג שחר לפדיון בשנת 2020 ננעל בירידות קלות, ונסחר כעת בתשואה ברוטו לפדיון של 5.11%.

דיונים חמים בקהילת שוק ההון ב-TheMarker Cafe

בנק ישראל פירסם היום הוראה חדשה לסוחרי המט"ח, לפיה הבנקים הישראלים והבנקים הזרים הפועלים בישראל יידרשו לספק לבנק המרכזי דיווח מאזני מפורט על היתרות שלהם בפעילות במט"ח ובנגזרי מט"ח. מדובר במהלך נוסף במלחמה נגד הספקולנטים הזרים, שגרמו בשנתיים האחרונות להתחזקות השקל. ההוראה החדשה מיתנה את הירידות במטבע האמריקאי, שנסחר כעת קרוב ל-3.70 שקלים.

אמש, ועדת המחירים של הלמ"ס החליטה לעדכן את הרכב מדד המחירים לצרכן המשמש למדידת האינפלציה במשק, במסגרתו משקל סעיף הדיור עלה מ-21% ל-25%. בכך נהפך משקל הדיור לרבע מהאינפלציה במשק. השינוי המתוכנן אמור להשליך על גובה האינפלציה במשק, שכן מחירי הדיור עלולים להמשיך ולעלות גם ב-2011.

קודם לכן, ציין נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, בנאום שנשא בפני ועידת European Friends of Israel בירושלים כי "ב-2011 צפויה האינפלציה להיות גבוהה מהגבול העליון של היעד - 3% - למשך מספר חודשים, לפני שתחזור ותתכנס לגבולות היעד". לדבריו, "מה שיוביל לכך היא התייקרות עולמית במחירי הסחורות ובשל קצב מהיר של עליית מחירי הדיור".

בורסות אסיה נסחרו הבוקר במגמה מעורבת לאחר שנתוני מקרו חיוביים האפילו על החששות מפני השפעת המהומות במצרים. בורסת טוקיו עלתה ב-0.5%, בורסת הונג קונג נחלשה ב-1.2%, בורסת סינגפור ירדה ב-0.1%, בורסת סידני ללא שינוי; בורסות סין, ויאטנאם וטייוואן סגורות לרגל חג. החוזים העתידיים בוול סטריט הורו עם סיום המסחר באחד העם על עליות קלות של עד 0.3% בפתיחה.

מניות בולטות במסחר

אפי ארה"ב מקבוצת אפריקה ישראל השלימה מכירת 163 דירות בפרויקט דיסטריקט (פולטון) בלב הרובע הפיננסי. היקף המכירות בפרויקט הינו כ-140 מיליון דולר המשקף מחיר ממוצע של 10,000 דולר למ"ר. בתגובה להשלמת המכירה המניה עולה באחד העם.

מניות הגז המשיכו לרכז עניין על רקע האירועים במצרים והפיצוץ ביום שבת בצינור המוביל גז לירדן ולסוריה: מניות השותפות בקידוח תמר - ישראמקו , קבוצת דלק, דלק קידוחים ואבנר סיימו את יום המסחר בעליות שערים. מניות רציו וגבעות נהנו אף הן מהסנטימנט החיובי.

בית ההשקעות אקסלנס, שבשליטת יצחק תשובה, הפך לבעל עניין בשותפות חיפושי הנפט רציו, עם 5.05% מהאחזקות בשותפות. 50% מאחזקות אקסלנס מוחזקים כעת על ידי קופות הגמל של בית ההשקעות, 42% מוחזקים על ידי תעודות הסל "קסם" (השקעה טכנית בלבד), והיחידות הנותרות מוחזקות על ידי קרנות הנאמנות של החברה.

מניית בזק קפצה אתמול ב-2.5% במחזור הגבוה בבורסה בעקבות המלצה של בנק UBS. צוות המחקר של הבנק החליט להכליל את בזק ברשימת מניות הטלקום המומלצות בעולם, בין חברות ענק כמו צ'יינה יוניקום, דויטשה טלקום, KPN, טלפוניקה ואחרות. היום התממשה המניה ב-0.77%.

בן זקן ו-ACC זכו ברישיון "שמן", שלעבר "מד אשדוד", במארס 2010. רישיון מד-אשדוד מוכר מזה כ-20 שנה, והוחזק עד לפני כשלוש שנים בידי חברות קבוצת מימון: ישראמקו חנ"ל ונפט (35.8%), שותפות גרנית-סונול (38%), דלק קידוחים (22%) ופטרוכימיים (3.8%). בשנים 2003-2000 ביצעו השותפות בשטח הרישיון שני קידוחים (ניר 1 ו-2), אשר הסתיימו בכישלון, ונערכו לביצוע קידוח שלישי וצפוני יותר, במים העמוקים שמול חוף פלמחים (קידוח ים 3).

לאחר משא ומתן מתמשך, הגיעה חברת התכוף להסכם עם קבוצת ויזר בשליטת בועז ויזר, לרכישת החברה זאת לאחר שויזר זכתה במכרז שנערך בסוף השבוע. ההסכם כולל פתרון לחובות התכוף בשיעור של כ-250 מיליון שקל. בתוך חודש מיום אישור ההסכם תנפיק החברה סדרת אג"ח חדשה בסכום של 8.5 מיליון שקל.

חברת הנדל"ן נצבא תמכור שני נכסים בעיר מונטרוז' שבצרפת באמצעות חברה בת בכ-135 מיליון שקל (27 מיליון יורו), כך דווח למשקיעים. מדובר בבניין משרדים וכן בחלק מבניין משרדים (המחוברים אחד לשני) שאינם מושכרים בשטח כולל של כ-12 אלף מ"ר. החברה מציינת כי בכוונת הרוכשת להקים במקום בניין משרדים חדש, וכן כי העסקה כפופה לקבלת היתר בנייה במקום בשטח של 22 אלף מ"ר.

חברת הנדל"ן אספן גרופ, שבשליטת רוני צארום, דיווחה כי חתמה על מזכר הבנות עם קרן המנוף בראשית לגבי השקעה בחברה. במסגרת ההבנות בין הצדדים, תשקיע בראשית, המנוהלת על ידי גבי פרל, רן גרודצקי ומני וסרמן, כ-36 מיליון שקל בהונה של אספן גרופ. בתמורה, תקבל בראשית הקצאה של כ-11.4% מהון המניות של אספן במחיר של 5.9 שקלים למניה - הדומה למחירה בבורסה ומשקף לה שווי שוק של כ-316 מיליון שקל.

ת"א 25מדד הבנקים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker