"ישראל 2028": 60 מומחים עבדו במשך שנתיים

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

>> מוסד שמואל נאמן הוא מכון למחקרי מדיניות טכנולוגיה, סביבה ומדינה. בין השאר נערכים בו מחקרים אודות תשתיות ההון האנושי במדינה ומחקרי מדיניות בתחומי תחבורה, איכות סביבה, אנרגיה ותעשייה. המוסד הוקם בטכניון ב-1978 ביוזמת שמואל (סם) נאמן. יו"ר המוסד הוא פרופ' זאב תדמור והמנכ"ל הוא פרופ' משה משה. המוסד פועל במסגרת תקציב של הקרן שהותיר נאמן להטמעת החזון לקידומה המדעי-טכנולוגי, כלכלי וחברתי של ישראל.

"ישראל 2028" מציגה חזון לאומי ומטרה אסטרטגית להביא את ישראל להיות בין 10-15 המדינות המובילות בעולם במונחי תוצר לאומי גולמי (תמ"ג) לנפש, תוך שיתוף כל מגזרי האוכלוסייה בעשייה ורווחה. היא קבעה יעד שלפיו ישראל תגיע לתמ"ג של 50 אלף דולר לנפש ב-2028, תוך קיומה של כלכלה חופשית, מאוזנת והוגנת, שנשענת על יכולתה התרבותית והמדעית-טכנולוגית של המדינה.

אחד הממצאים החשובים בדו"ח, היה שכדי להשיג תמ"ג לנפש המשתווה לזו של מדינה מפותחת יש לבטל את "הכלכלה הדואלית" (הפער בין חלקי החברה השונים) על ידי הגברת יעילות של המגזר המסורתי והשירותים. התוכנית אף נותנת דעתה למחסור בתשתיות פיסיות הנחוצות לכלכלה מודרנית, ולחיוניות המודעות לבעיות הסביבה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker