איתמר מדיקל נכנסת לשוק של 3 מיליארד דולר בארה"ב

ארגון הגג של הרופאים בארה"ב קבע את גובה השיפוי הביטוחי עבור מערכת בדיקת הנשימה בשינה שפיתחה החברה

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

>> חברת איתמר מדיקל עשתה כברת דרך משמעותית בדרכה להחדיר את המכשור הרפואי שפיתחה לשוק האמריקאי. איתמר מדיקל, שעוסקת במחקר ובפיתוח של מכשירים רפואיים לא פולשניים לאבחון ולניטור של מחלות קרדיולוגיות והפרעות שינה, הצליחה לשכנע את ארגון הגג של הרופאים בארה"ב (AMA) לשנות את הקוד שנתן להליך של בדיקת השינה באמצעות מכשיר ה-WatchPAT שפיתחה.

איתמר סברה שמדובר בטעות, מכיוון שההחזר הביטוחי שנקבע לפרוצדורות הרפואיות שיבוצעו באמצעות המכשור שלה היה כפול בגובהו מעלותה של בדיקה ממחירה של בדיקת שינה באמצעות מעבדת שינה, שכרוכה בלינה במעבדת שינה, בניגוד למכשור של איתמר שמאפשר בדיקה בביתו של החולה. עלות כה גבוהה היתה עלולה לגרום לחברות הביטוח הרפואי להשעות את הסכמתן לממן את בדיקת השינה באמצעות המכשור של איתמר. אתמול הודיע AMA לאיתמר שקיבל את הערותיה והוריד את השיפוי הביטוחי לסכום של 97-206 דולר. חברת CMS Medicare שמבטחת 14% מתושבי ארה"ב אימצה את מדיניות הארגון.

שאול שרוני, סמנכ"ל הכספים של איתמר, ציין שהקוד שנקבע לאיתמר, 206 דולר, גבוה ב-10.7% מהשיפוי שנקבע למכשור מתחרה של חברות, כמו Respironics ו-Harris. לדבריו, 3.1 מיליון בדיקות שינה מתבצעות בארה"ב מידי שנה.

השוק נאמד ב-3 מיליארד דולר בשנה, כש-95% מהבדיקות נעשות במעבדות שינה. הוא ציין שהממשל האמריקאי שואף להקטין את עלות בדיקות השינה למערכת הרפואית ב-65%, ועם זאת לשמור על איכות האבחון הרפואי ולקצר את התור הממוצע לביצוע בדיקות אלו. לדברי שרוני, החברה תחל בשיווק ישיר של מוצריה, אך תשאף לחבור לחברות הפצה גדולות בשוק בדיקות השינה כמו Philips Respironics מקבוצת פיליפס ו-Resmed, שנסחרת בשווי שוק של 5.4 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker