פרופ' ששינסקי: "ירו נגדנו כבר מההתחלה בכל התותחים הכבדים"

פרופ' ששינסקי לגלי צה"ל: קיבלתי דואר שטנה באימייל וכתבו נגדי בלשון בוטה, אבל יכולתי להתמודד עם זה

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים14
TheMarker Online

"ירו נגדנו בכל התותחים כבר מההתחלה", אמר הבוקר (ג') פרופ' איתן ששיננסקי בראיון שהעניק לגלי צה"ל בעקבות פרסום שעמד בראשה.

נתח המדינה (Government take) מתגליות הגז והנפט, שעמד במסקנות הביניים בטווח של 60%-70%, הופחת בדו"ח הסופי לטווח של 52%-62% בלבד.

"היו לחצים חיצוניים נגד הוועדה", הוסיף פרופ' ששינסקי, "לקמפיין נגדנו היה ניסיון לעורר רגשות לאומיים, כאילו אני עוזר לגז המצרי. כתבו שיש לי ניגוד עניינים כי אשתי פעילה בקרן החדשה. היו הפגנות ליד הבית שלי. קיבלתי דואר שטנה באימייל וכתבו נגדי בלשון בוטה, אבל יכולתי להתמודד עם זה. אקבל בברכה בדיקה של מבקר המדינה. פעלנו בניקיון כפיים".

פרופ' ששינסקי התייחס לתחושותיו לאחר תחילת עבודת הוועדה: "מהרגע שנכנסתי לעניין, הייתי חדור בהרגשה שיש כאן משימה משמעותית, ואני חייב להשלים אותה. לא הרבה פעמים לכלכלן יש אפשרות להשפיע באופן כל כך משמעותי. יש כאן קבוצה עם הרבה אמצעים שהשקיעה מיליוני דולרים וקשה להתמודד איתה. צריך לומר את האמת, עשינו משהו דרמטי".

בעניין יחסו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לוועדה ציין ששינסקי: "נכון שראש הממשלה לא תמך בנו באופן פומבי, אבל היו עליו לחצים גם מחו"ל, והוא עמד בהם. בסביבת ראש הממשלה היו הרבה אנשים שניסו להשפיע עליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker