אספן גרופ רכשה בניין המושכר לדויטשה טלקום ליד קלן תמורת 68 מיליון שקל

מתחילת 2010 רכשה החברה נכסים ב-400 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן , שבשליטת רוני צארום ובניהולו של אילן גיפמן, ממשיכה להרחיב את פעילותה בגרמניה. אספן דיווחה כי חתמה על הסכם לרכישת 95% ממניות חברה גרמנית המחזיקה בבניין משרדים חדש במערב גרמניה, בקרבת העיר קלן, תמורת כ-14.3 מיליון יורו (כ-68 מיליון שקל). במהלך 2010 רכשה אספן נכסים בהיקף של כ-400 מיליון שקל. גרמניה מאפשרת כיום לחברות חזקות מבחינה תזרימית לקבל תנאי מימון נוחים יחסית לעומת מדינות אחרות באירופה.

הבניין הנרכש משתרע על פני שטח של כ-7,750 מ"ר ומושכר לתקופה של כ-10 שנים לחברת דויטשה טלקום. כמו כן, לשוכרת ניתנו שלוש אופציות, שכל אחת מהן מאפשרת את הארכת תקופת השכירות בשנתיים נוספות - כך שבסך הכל יכולה דויטשה טלקום לשכור את הבניין לתקופה של 16 שנה.

דמי שכירות שנתיים הצפויים להתקבל מהנכס, נאמדים ב-1.21 מיליון יורו (כ- 5.8 מיליון שקל), המשקפים תשואה (ברוטו) של כ-8.5% על מחיר הרכישה.

לצורך מימון העסקה, קיבלה חברת הנכס מכתב התחייבות מבנק גרמני לקבלת הלוואה, ללא זכות חזרה ללווה (Non Recourse) של כ-50 מיליון שקל (כ-10.5 מיליון יורו) לתקופה של כ-10 שנים הנושאת ריבית שנתית קבועה בשיעור של כ-4.15%.

גיפמן ציין כי: "אספן גרופ הגדילה בשלוש השנים האחרונות, לרבות בתקופת המשבר הגלובלי, את היקף הנדל"ן להשקעה שלה מכ-500 מיליון שקל לכ-1.3 מיליארד שקל, ובכוונתנו להמשיך מגמה זו גם בשנים הקרובות".

אספן גרופ עוסקת בעיקר בנדל"ן מניב בישראל, גרמניה, הולנד ושוויץ, בייזום ובהקמת מבנים לתעשייה, מלאכה ומסחר המיועדים להשכרה ולמכירה, בארץ ובחו"ל. החל משנת 2007 החלה החברה להגדיל ולמקד את עיקר הפעילות לחו"ל. זאת לצורך רכישת נכסים מניבים, מרכזים מסחריים ומבנים המשמשים למטרות לוגיסטיקה, קליניקות רפואיות, משרדים, מלונאות, נופש ומסחר, המיועדים להשכרה בגרמניה ובשווייץ. נכון להיום, בבעלות החברה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל בשטח כולל של כ-294 אלף מ"ר המושכרים ללמעלה מ-4,300 שוכרים בתפוסה של כ-94%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker