"מעריב" יבטל ויאחד מוספים - וייצא בפורמט של גיליון אחד

אופיר בר-זהר
שתפו בפייסבוק

>> עיתון "מעריב" צפוי לשנות את פניו: חלק מהמוספים בו יבוטלו או ימוזגו עם החלק הראשי, ובכך ייווצר עיתון מרכזי אחד ללא מוספים רבים, בדומה לפורמט של החינמון "ישראל היום" - כך אמרו גורמים בשוק העיתונות.

טרם ידוע אם העיתון יהיה בתשלום, או שהכוונה להפכו לחינמון. לא מן הנמנע כי בשל השינויים בעיתון, חלק מהעובדים יאבדו את משרתם ואילו הגדרת התפקיד של אחרים תשונה. לפי דו"חות מעריב ל-2009, 75% מהכנסותיו הגיעו ממכירות העיתון בימי שישי, מה שמסביר את הרצון להתמקד בתחום זה. ב"מעריב" סירבו להתייחס לדברים.

בתוך כך, יו"ר הדירקטוריון של מעריב, איש העסקים זקי רכיב, העביר לחברה הלוואה של 3 מיליון דולר ביום חמישי, כחלק מהסכם הרכישה של העיתון - כך דיווחה החברה בהודעה לבורסה.

בסוף ההודעה צוין כי "יתר הפעולות שהיו אמורות להתבצע במועד ההשלמה הסופי של הסכם ההשקעה עדיין לא בוצעו, והצדדים מנהלים משא ומתן לגביהן". גורמים בשוק אמרו כי כפי הנראה מדובר ברכישת החוב של מעריב בסך כ-110 מיליון שקל מבנק הפועלים, הליך שביצועו ככל הנראה עוד לא הושלם.

דוברו של רכיב סירב למסור פרטים נוספים בעניין, ואמר כי "אם היו רוצים לפרט על כך בהודעה, היו עושים זאת". עוד נמסר ממשרד הדובר כי "רכיב שילם את כל הכסף שהוא חייב למעריב והשלים את תשלום 15 מיליון הדולר. בנוסף, הומרו אג"ח למניות, מה שמגדיל את ההון של מעריב".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker