אשדוד: פיצל דירה לשתיים - וישלם קנס של 90 אלף שקל

ב-2006 הוגש כתב אישום נגד המפצל, אך הוא לא טרח להרוס את החריגות. השופטת: "מדובר בבנייה פרועה ובזלזול בחוק"

שלומית צור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> נמשכת המגמה בהחמרת עונשי מפצלי דירות. בית משפט השלום באשדוד גזר באחרונה על תושב אשדוד קנס של 90 אלף שקל או שנת מאסר, בגין פיצול דירה שבבעלותו לשתי יחידות דיור, ללא היתר. כמו כן בית המשפט הטיל על הנאשם להרוס את חריגות הבנייה שלו בתוך חודש וחצי.

מגזר הדין עולה כי עיריית אשדוד, באמצעות עו"ד סיגלית אסייג צרויה, טענה כי תופעת פיצול הדירות שנהפכה למכת מדינה, באה לידי ביטוי בצורה משמעותית ברובע ב' באשדוד. לטענתה, רובע ב' הוא רובע ותיק שהתשתיות בו מיושנות ועל כן תופעת פיצול הדירות מעמיסה על התשתיות ומנגנוני התפעול הקיימים, גורמת לאוכלוסייה המתגוררת ברובע זה, שעיקרה מבוגרת, למטרדים יומיומיים בשל פריצות ביוב, תנועה גדולה של דיירים וכלי רכב, ולפגיעה באיכות חייהם ובערך נכסיהם. מנגד, טען סניגורו של הנאשם עו"ד דניאל מזרחי, כי טענות העירייה לפגיעה באיכות חיי התושבים ברובע ב', לא הוכחו על ידה.

שופטת בית משפט השלום באשדוד גילת שלו, הדגישה בעת מתן הקנס כי גובהו נובע בשל העובדה כי מדובר ב"עבירה נמשכת". לדבריה, עוד בנובמבר 2006 הוגש נגד התושב כתב אישום, שמיום קבלתו הוטל עליו קנס על עבירה נמשכת.

"הנאשם מחזיק את הדירה המפוצלת זה זמן רב וגם לאחר מתן הכרעת הדין לא טרח לפרק את עבירת הבניה", ציינה שלו ופסקה כי לאור העובדה שהנאשם נהנה שנים רבות מפרי העבירה שאת מטרתה הגדירה כ"בצע כסף", ולאור העובדה כי טרם הוסרה, יש צורך "בהרתעת היחיד והרבים לשם מיגור התופעה שנהפכה למכת מדינה", ולכן, כאמור, יוטל על הנאשם קנס של 90 אלף שקל או לחילופין שנת מאסר וכן צו הריסה לעבודות תוך 45 יום.

"העבירות של פיצול דירה ליחידות דיור הן מהעבירות החמורות בדיני תכנון ובנייה", ציינה שלו, "שכן מעבר לאלמנטים החמורים הרגילים שבעבירות של בנייה ללא היתר, מדובר ביצירת מצב של בנייה פרועה ולא מפוקחת המבטאת זלזול בחוק וברשויות המדינה ואף נוספת לה גם הפגיעה הקשה בציבור בתשתיות ובסביבה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker