איפקס עצרה את המגעים לרכישת כלל ביטוח

נועם בר
שתפו בפייסבוק

>> קרן איפקס עצרה את המגעים לרכישת כלל ביטוח עם קבוצת אי.די.בי. המגעים לרכישה נותקו עם הגעתו לפני חודש של רונן טוב לכסא המנכ"ל בפסגות. באיפקס החליטו להפסיק את המגעים עד שיגובש צוות בתך פסגות בראשותו של אריק פרץ, מי שהיה סגן בכיר לממונה על שוק ההון והביטוח, שהצטרך לאחרונה לקבוצה.

טרנס קלינגמן, מנהל המחקר במיטב ברוקראז' טוען כי אם פרמירה תקנה את כלל היא תסתפק ברכישת גרעין השליטה ולא תבצע הצעת רכש למניות המוחזקות בידי הציבור. לדבריו, הקרן תנסה להשביח את הערך של כלל תוך כדי מכירה של חלקים מהפעילות שאינם בליבת העסקים כמו הפעילות בחו"ל, כלל מימון וכלל פיננסים. "בשל פוטנציאל ההשבחה לכלל, הצעת רכש תהיה יקרה והמוסדיים צפויים לדרוש עבורה מחיר גבוה".

קלינגמן מעריך את סיכויי העסקה עם פרמירה ב-60% כשלדבריו תהליך בדיקת הנאותות של פרמירה יכול להביא להפחתה של מחיר העסקה בשל סיכונים הגלומים בפעילות ביטוחי החיים וביטוחי הבריאות של הקבוצה. קלינגמן מעריך כי שחקן אסטרטגי כמו חברת ביטוח זרה היה מוכן לשלם על החברה מחיר המשקף לה שווי של 8.7 מיליארד שקל - 55% מעל שוויה כיום בבורסה. אלא שפרמירה היא קרן פרייווט אקוויטי שרכישת כלל עבורה אינה השקעה אסטרטגית ולכן המחיר יהיה נמוך מזה.

דובר קבוצת אי.די.בי מסר: "מעבר להודעת הבורסה שנתנו בעבר אין לנו מה להוסיף".בקרן איפקס העדיפו שלא להגיב לידיעה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker