קבוצת עזריאלי רכשה שלושה בנייני משרדים ביוסטון ב-176 מיליון דולר

זו העסקה הרביעית של עזריאלי ביוסטון שבארה"ב. עזריאלי מצטרפת לחברות ביטוח ונדל"ן ישראליות כמו מגדל ונכסים ובנין שביצעו לאחרונה עסקות בשוק הנדל"ן המניב האמריקאי

מיכאל רוכוורגר

>> קבוצת עזריאלי חוזרת לבצע עסקות בחו"ל: החברה, המנוהלת על ידי מנחם עינן, דיווחה ביום שישי כי רכשה באמצעות החברה הבת (90%) Three Galleria Office Buildings - שלושה מגדלי משרדים ביוסטון, ארה"ב. ההיקף הכספי של הרכישה הוא כ-176 מיליון דולר.

בכך מצטרפת עזריאלי לשורה של חברות ביטוח ונדל"ן ישראליות כמו הראל, מגדל, הפניקס, נכסים ובנין, אלביט הדמיה, ביג, אי.ג'י.אר.אי ועוד שביצעו לאחרונה עסקות בשוק הנדל"ן המניב האמריקאי. עסקה זו היא הרביעית ביוסטון עבור עזריאלי.

לקבוצה יש שלושה נכסים נוספים בעיר, שנרכשו בשנים 2001 ו-2008 וכוללים מרכז מסחרי ושני מגדלי משרדים המוחזקים בשותפות.

בגין איתור הנכס, ייזום העסקה וקידומה, תשלם עזריאלי דמי ייזום ותיווך של כ-1.3 מיליון דולר (כ-0.78% מהתמורה), שישולמו לחברת הניהול החיצונית, המנהלת עבור עזריאלי את מרבית הנכסים בחו"ל ושותפה עימה בחלק מהם. בנוסף תשלם עזריאלי לחברת הניהול דמי ניהול של 2.25% מההכנסות ברוטו מהנכסים הנרכשים.

מבחינת עזריאלי היציאה לחו"ל נובעת מן הצורך למצוא שימוש למזומנים בהיקף של 2.5 מיליארד שקל שהצטברו לה מאז ההנפקה . בנוסף, לקבוצה כמו עזריאלי קשה היום למצוא נכסים בתשואות אטרקטיביות בישראל. המשרדים הנרכשים משתרעים על פני שטח כולל של כ-99 אלף מ"ר, ממוקמים באזור Galleria היוקרתי ביוסטון, והם חלק מקומפלקס הכולל שטחי מסחר, שני בתי מלון יוקרתיים וחניונים. שיעור התפוסה במגדלים הוא 91% (כולל התחייבות לאכלוס של כ-18 אלף מ"ר ב-2012). המשרדים הנרכשים צפויים להניב ב-2011 תקבולים של כ-14 מיליון דולר (בניכוי ההוצאות תפעוליות), כך שמדובר בתשואה על הרכישה של כ-8%.

יוסטון נחשבת לעיר הרביעית בגודלה בארה"ב ומונה כ-6 מיליון תושבים. בעיר יש נוכחות נכבדה לתעשיות אנרגיה, ייצור וטכנולוגיה, שסייעו לה להתמודד עם ההאטה הכלכלית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker