חשש בבנק דיסקונט: מכירת אזורים תטרפד החזר החוב של 80 מיליון שקל מבוימלגרין

אישור ההסדר ומכירת האחזקות באזורים משועבדות לבנק מזרחי טפחות, אושרו בידי האסיפה של בוימלגרין קפיטל

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

>> הצרות בחברות של קבוצת שעיה בוימלגרין אינן נגמרות. בנק דיסקונט בניהולו של ראובן שפיגל שלח ביום חמישי האחרון מכתב לבוימלגרין קפיטל, בעלת השליטה באזורים. במכתב כותב הבנק כי הוא מתנגד להחלטות שהועלו על סדר היום באסיפה כללית שהתקיימה ביום חמישי. באותה אסיפה אושר מתווה מוסכם של הסדר חוב עם בעלי האג"ח של בוימלגרין קפיטל, ודירקטוריון החברה הוסמך לאשר את העסקה למכירת אזורים.

דיסקונט הוא הנושה של חברת ש.בוימלגרין אחזקות, בעלת השליטה בבוימלגרין קפיטל. זאת לאחר שהעניק לפני כ-5 שנים לבוימלגרין ובני משפחתו הלוואה של כ-80 מיליון שקל וקיבל שעבוד על מניות ש.בוימלגרין אחזקות. לפני כחצי שנה הגיש דיסקונט לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לפשיטת רגל וכינוס נכסיו של שעיה בוימלגרין, לאחר שכשלו המגעים בין הצדדים לגבי הסדר החוב החדש.

כעת חוששים בדיסקונט כי אישור ההסדר ומכירת האחזקות באזורים, המשועבדות לבנק מזרחי טפחות, יפגע בזכויות הבנק, וטוענים כי לחברת ש.בוימלגרין אחזקות אין זכות להצביע לגבי הנושאים שהועלו באסיפה. לעומת זאת, בוימלגרין קפיטל מציינת כי בעלת השליטה בה הצביעה באמצעות כתב הצבעה לפני קבלת המכתב מהבנק. החברה ציינה כי בעלת השליטה בה חולקת על עמדת הבנק לגבי הצורך בהסכמתו להצביע בנושאים שעל סדר היום, ועל כן בשל ההשלכות של מהלך כזה לא ראתה מקום לשנות את ההצבעה.

בתוך כך, ציינה בוימלגרין קפיטל כי בימים האחרונים התנהלו וצפויים להמשיך להתנהל מגעים מטעם בוימלגרין מול דיסקונט במטרה למצוא נוסחה להסדרת החוב. כיום נשואות כל העיניים לבנק מזרחי טפחות, בניהולו של אלי יונס, המקיים יחד עם דירקטוריון בוימלגרין קפיטל הליך מכירה של אזורים. עם זאת, במזרחי מורגשת אכזבה לאחר שציפו לקבל הצעות לפי שווי חברה של כ-800 מיליון שקל, בעוד המתעניינים הבודדים - כמו המיליארדר היהודי-קנדי הרשי פרידמן, שיכון ובינוי נדל"ן וגינדי - הגישו הצעות לפי שווי של פחות מ-400 מיליון שקל לאזורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker