איסתא ממשיכה בתוכנית האסטרטגית: תרכוש 20% נוספים מבתי המלון שברשותה בגרמניה ובהונגריה

תמורת העסקה תשלם איסתא 5 מיליון שקל למחזיק נוסף בבתי המלון - ד"ר אייל בן יוסף

ערן אזרן

חברת התיירות איסתא ליינס, שבניהולו של אחישי גל, מרחיבה אחזקתה בבתי מלון בגרמניה ובהונגריה. החברה דיווחה כי בכוונת החברה הבת (66%), איסתא אירופה, לרכוש 20% מזכויותיו של ד"ר אייל בן יוסף בבתי המלון שברשות החברה בגרמניה ובהונגריה תמורת 5 מיליון שקל. באמצעות המהלך מקווים באיסתא אירופה להגדיל את אחזקתם בבתי המלון ל-70% במקום 50% שכעת. ד"ר בן יוסף הוא מומחה למלונאות המשמש דירקטור בחברות שונות.

הרכישה מותנית בזכות הסירוב של מחזיק נוסף בזכויות על המלונות, אריה כהן. אם יחליט כהן לממש את זכות הסירוב, יהיה אז זכאי לרכוש 7.5% בבתי המלון, ולעלות לאחזקה כוללת של 46.6% במקום 33.33% כעת.

רכישת האחזקות הינה חלק ממהלך אסטרטגי של קבוצת איסתא להגדלת אחזקות הנדל"ן, מהלך בו החלה לפני כשלוש שנים. כיום נמצאים בבעלות החברה 8 בתי מלון באירופה, אשר רושמים שיפור משמעותי בביצועים, לאחר ההתאוששות מהמשבר העולמי. כמו כן, החברה מקדמת בניית שני בתי מלון נוספים בישראל, בהרצליה פיתוח ובקרית ענבים, אשר עתידים להיפתח לקהל במהלך 2012.

ב-9 החודשים הראשונים של 2010 רשמה איסתא רווח נקי של 27.3 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 15.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 75%. הכנסות החברה בחודשים ינואר-ספטמבר עלו מ-308 מיליון שקל אשתקד ל-352 מיליון שקל. גם ההכנסות מעמלות עלו מ-84 מיליון שקל אשתקד ל-96 מיליון שקל השנה. הרווח הנקי ברבעון השלישי היה 13.2 מיליון שקל מול 11.3 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד.

שמעון סיבוני, מנכ"ל איסתא אירופה, סיפר: "רוב הציבור כלל לא מודע להשקעות בתחום הנדל"ן באירופה,לתחום יש חשיבות אסטרטגית עבורנו. אנו רואים בו אחד ממנועי הצמיחה של החברה - אם לא העיקרי שבהם. העסקה הנוכחית משקפת את הרצון שלנון להיות בשליטה מלאה על עסקי המלונות בחו"ל. בשונה מחברות ישראליות שרכשו נדל"ן במזרח אירופה, אנחנו לא היינו צריכים לתמוך בנכסי הנדל"ן, לא היה מצב שבו ויתרנו על נכסים ושילמנו את כל התחייבויותינו בזמן ללא תספורת. בזמן המשבר אמנם ייעלנו את המערכת, אך מעבר לא נדרשנו להשקעות נוספות כלשהן.

"עד לפני חצי שנה, בן יוסף ניהל עבורנו את המלונות, ועתה רכשנו את החלק שלו. היום יש לנו שליטה מלאה על מה שקורה במלונות הללו, ואני מעורב באופן אישי במה שקורה במלונות. אנחנו מאמינים בבתי המלון ולכן הגדלנו חשיפה, כאשר אנו משקיעים בנדל"ן באירופה שהוא סינרגטי לשאר פעולות החברה. שש יעדים פופולאריים כמו אמסטרדם, לונדון וניו יורק - ובמקום לפזר את הלקוחות שלנו לבתי מלונן של אחרים - הלקוחות ימצאו את עצמם במלונות שתואמים לטעם הישראלי. באוקטובר האחרון פתחנו מלון לסטודנטים עם 220 יחידות דיור במכללת נתניה, ויש לנו בקנה עוד מספר פרויקטים".

מניית איסתא עלתה ב-2010 ב-40%, והיא נסחרת כיום לפי שווי שוק של 175 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker