שטראוס קיבלה מקבוצת הראל הלוואה של 300 מיליון שקל

שטראוס מייעדת את הכסף למיחזור חובות ולמימון צרכיה השוטפים. הראל העניקה בשנה האחרונה אשראי לאמפל, גדות וסמיקום

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> חברת שטראוס גרופ שבשליטת עפרה שטראוס תקבל הלוואה של 300 מיליון שקל מחברות בקבוצת הראל ביטוח. ההלוואות שתקבל שטראוס יישאו ריבית שנתית קבועה של 5.81% ומשך החיים הממוצע שלהן הוא 6.55 שנים. ריבית זו גבוהה ב-1.1% מהתשואה על איגרות החוב הממשלתית הלא צמודות למשך חיים ממוצע דומה. קרן ההלוואה והריבית ייפרעו ב-22 תשלומים חצי-שנתיים החל ביולי 2011.

שטראוס אמורה לפרוע תשלומי קרן וריבית על הלוואות בנקאיות ואיגרות חוב בסכום כולל של 318 מיליון שקל עד לספטמבר 2011. שטראוס מדגישה כי אין להלוואה השפעה כלשהי על דירוג איגרות החוב שהנפיקה.

הראל ציינה כי העסקה תואמת את מדיניותה לניצול יכולותיה הפיננסיות למתן אשראי ישיר לחברות בהיקפים משמעותיים. העסקה הנוכחית באה בהמשך למתן אשראי של 220 מיליון שקל בחלקים שווים עם חברת מנורה לחברת אמפל לצורך מימון הרכישה של סמייל 012 בינואר 2010 תמורת 1.2 מיליארד שקל; אשראי של 15 מיליון דולר לגדות ביוכימיה; וכן אשראי של 25 מיליון שקל לחברת סמיקום באפריל 2010 כתחליף לגיוס הון בבורסה.

לדברי מנהל מחלקת האשראי בהראל, איציק טוויל, החברה צפויה לבצע עסקות דומות בשבועות הקרובים בהיקפים של עשרות עד מאות מיליוני שקלים לכל עסקה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker