אלעזרא מוחק את הכשרה ביטוח מהבורסה: ירכוש מניות הציבור בהיקף של כ-30 מיליון שקל

החברה הציעה לרכוש את יתרת מניות הציבור בפרמיה של 11% מעל המחיר בשוק

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

קבוצת אלעזרא מתכוונת למחוק מהמסחר את הכשרה ביטוח. . החברה דיווחה הערב למשקיעים כי הגישה הצעה לרכישת יתרת מניות הציבור תמורת 29 מיליון שקל ובפרמיה של 11% על מחיר השוק. קודם לפרסום ההודעה עלתה מניית החברה ב-3.13% במסחר באחד העם, כך שהחברה נסחרת כעת לפי שווי של 261 מיליון שקל.

סכום רכישת המניות יחולק בין כמה גורמים: 21 מיליון שקל יירכשו על ידי אלעזרא אחזקות, 6 מיליון שקל על ידי על ידי מנכ"ל החברה עופר טרמצ'י, ו-2 מיליון על ידי סמנכ"ל הכספים אתי אלישקוב. עם השלמת עסקת הרכש יחזיק אלי אלעזרא כ-95% מערך כלל מניות הכשרה, ויתרת ה-5% יחולקו בין טרמצ'י ואלישקוב ובכך תיהפך החברה לפרטית ותימחק מהמסחר.

בתוך כך השלימה הערב הכשרה ביטוח גיוס איגרות חוב בשווי 32 מיליון שקל. החברה, שאלעזרא מחזיק בה בשרשור 81% מהון המניות, הרחיבה את סדרה 1. האיגרות שהונפקו הינן צמודות ונושאות ריבית שנתית של 5.7%. עם זאת, מחיר ההנפקה היה גבוה מ-100 שקל ליחידה (104.6 שקל), כך שהתשואה האפקטיבית נמוכה יותר (5.26%). האיגרות נושאות דירוג בדרגה בינונית-גבוהה ( Baa1) ובעלות מח"מ של 6.4 שנים.

קבוצת אלעזרא פועלת בשלושה תחומים עיקריים: הביטוח, באמצעות הכשרה ביטוח, הרכב, באמצעות חברת הליסינג אלבר ובתחום הנדל"ן באמצעות אפרידר. השליטה בהכשרה אחזקות הושגה בשנת 2006 כאשר רכש מניות החברה מידי ממשפחת נמרודי. בשנות המשבר נקלעה החברה לקשיים, והמפקח על הביטוח דאז, ידין ענתבי, דרש מאלעזרא למכור את תיק ביטוח החיים של הכשרה ביטוח על רקע הקשיים בפירעון האג"ח של החברה האם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker