הרשות לחצה - ומירלנד משנה את הגיוס: תפרסם שני מכרזים נפרדים להנפקת האג"ח והאופציות

עד כה גיוסיה של מירלנד בוצעו על ידי הנפקה של "חבילה משולבת", הכוללת איגרות חוב ואופציות

ערן אזרן
ערן אזרן

לאחר שרשות ניירות ערך פנתה למירלנד שבשליטת אליעזר פישמן בתחילת השבוע ודרשה לשנות את שיטת גיוס החוב, החברה מצאה דרך חדשה לביצוע ההנפקה: אם עד כה גיוסיה של מירלנד בוצעו על ידי הנפקה של "חבילה משולבת", הכוללת איגרות חוב ובצמוד להן אופציות לאיגרות "מחוץ לכסף", מעתה - הגיוסים יפוצלו לשני מכרזים נפרדים, אחד לאיגרות החוב ושני לאופציות שיהיו "בתוך הכסף".

כעת, במטרה להתגבר על דרישותיה של הרשות, מירלנד יצאה בשני מכרזים נפרדים לאג"ח ולאופציות לאג"ח: המכרז הראשון היה דרך הרחבת סדרה ג' של איגרות חוב שנסחרת כעת בבורסה, ובאמצעותו החברה גייסה 57 מיליון דולר; המכרז השני היה בדרך של הנפת אופציות לאג"ח מסדרה ג' ואג"ח מסדרה ד', ותמורתו הצפויה הינה 150 מיליון שקל. הפעם, בשונה מההנפקות הקודמת, האופציות הוקצו כשהן "בתוך הכסף" (שינוי שמיוחס לדרישותיה של הרשות), כך שהגופים שרכשו במכרז זכו למעשה ל"פרמיה" נוספת תוך ההנפקה.

סדרה אג"ח ג', הנסחרת כעת בבורסה, גויסה באוגוסט 2010 בהיקף של 200 מיליון שקל. האיגרות בעלות תשואה אפקטיבית של 4.67% ומח"מ של 3.15 שנים. האיגרות מסדרה ד' - שעליהן ניתנות האופציות - נסחרות כעת בבורסה בתשואה של 5.41% והן בעלות מח"מ של 4.51 שנים. האופציות ניתנות למימוש של 30 יום. ההנפקה בוצעה בהובלת פועלים אי.בי.אי, אקסלנס חיתום, אגוד ולאומי פרטנרס.

הדרך החדשה של ההנפקה היא מעין "דרך ביניים" שמצד אחד אמנם נענית לדרישות הרשות בנוגע ל"חבילה", אך מצד שני היא עדיין מאפשרת לחברה להמשיך ולצבור ברשותה אג"ח. הפעם החברה תיאלץ לרכוש את האג"ח לאחר מימושן על ידי המשקיעים השונים בשוק, ולא בדרך של רכישת אופציות.

מירלנד עוסקת ברכישה וייזום של פרויקטי נדל"ן למסחר, משרדים ומגורים ברוסיה. החברה מוחזקת בידי שלוש חברות ציבוריות שבשליטת קבוצת פישמן ¬ מבני תעשייה (36%), כלכלית ירושלים (29.5%) ודרבן (13.5%) ¬ המחזיקות יחד בכ 82% מהון המניות. מירלנד הונפקה בדצמבר 2006 בבורסת AIM בלונדון לפי שווי של כמיליארד דולר אחרי הכסף.

במירלנד וברשות ניירות ערך סרבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker