ערן אזרן

"עשיתי טעות שמכרתי את מניות רדוור - בדיעבד יכולתי להשיג מחיר מימוש הרבה יותר גבוה", כך מכה על חטא זוהר זיסאפל, שמימש בחודש נובמבר האחרון מחצית מאחזקותיו בחברת ההיי-טק הישראלית רדוור. מאז שמכר זיסאפל את אחזקותיו לפי שער של 35 דולר, הספיקה מניית החברה לטפס ב-41 דולר, כך שלמעשה זיסאפל החמיץ רווח אפשרי של 3.6 מיליון דולר נוספים. סך המימוש הכולל עמד על 21.2 מיליון דולר, ובהתחשב במחיר הקנייה מדובר על רווח של 16 מיליון דולר.

בחודש ספטמבר האחרון מניית רדוור נסקה בכ-40% בנאסד"ק על רקע הערכות כי החברה עשויה להירכש תמורת מיליארד דולר על ידי HP או IBM. "הפרסומים בכלי תקשורת אודות רכישה אפשרית של רדוור (על ידי HP או IBM - ע.א.) הקפיצו את מחיר המניה. התלבטתי מאוד אם למכור או להמתין, ואני עדיין מתלבט. בסופו של דבר ראיתי את ה-CPO של החברה (סמנכ"ל הכספים) מוכר, ולכן החלטתי לממש רק חצי מהאחזקות ולא את כולן", הסביר זיסאפל.

רדוור בוול סטריט בשנה האחרונה:

זיסאפל, שאחיו יהודה (היו"ר) ואחיינו רועי (המנכ"ל) מחזיקים אף הם במניות, אינו נושא במשרה כלשהי בחברה. לאחר המימוש נשארו בידיו 2.13% מהון מניותיה של רדוור. "קניתי את המניה בשנת 2008 כשמחירה עמד על 6-6.5 דולרים. בתקופת השפל הגדול אני הייתי בצד של הקונים, כך שבשונה ממשקיעים אחרים, אני ניצלתי את המשבר ורכשתי מניות של חברות ישראליות שונות שחלק מהן אני מממש", הסביר זיסאפל.

השבוע גם נודע כי קרן יורק, מי שהחזיקה עד לאחרונה בבית ההשקעות הישראלי פסגות, הגדילה במהלך השנה האחרונה את חשיפתה לרדוור לכ-10.7%. ההחזקה של קרן יורק בחברה לא נעשתה כהשקעה אסטרטגית במטרה להגיע לשליטה בחברה, אלא כתוצאה מהצטברות של החזקות על ידי קרנות שתחת ניהולה ("החזקה פיננסית"). הקרנות השונות הגדילו את חשיפתן למניות החברה במהלך שנת 2010, וכעת, בהתאם לתקנות רשות ני"ע האמריקאית (SEC), הקרן דיווחה על החזקותיה המצטברות.

כיום, לאחר המכירה, בין מחזיקי המניות הגדולים ברדוור ניתן למנות את היו"ר, יהודה זיסאפל, המחזיק בכ-17.07% מהמניות; פדרייטד אינווסטמנטס, המחזיקה ב-8.25% מהמניות; רועי זיסאפל, המנכ"ל, המחזיק ב-4.6% מהמניות ורימא ניהול, המחזיקה ב-8.11% מהמניות. מניית החברה עולה גם הערב בנסדא"ק בכ-3%.

רדוור עוסקת בניהול עומסים לאתרי אינטרנט. החברה הוקמה בשנת 1996 והיא אחת מחברות קבוצת רד. החברה, המנוהלת על ידי רועי זיסאפל, הונפקה בשנת 1999 וגייסה כ-63 מיליון דולר לפי מחיר של 18 דולר למניה. עם התנפחות הבועה, ביצעה רדוור הנפקה משנית בשנת 2000, כשמחיר ההנפקה עמד על כ-52 דולר והשווי שיוחס לחברה עמד על 800 מיליון דולר. בשיאה, נסחרה החברה לפי שווי העולה על מיליארד דולר. כיום החברה נסחרת לפי שווי שוק של 852.27 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker