מחיר הראיון: רשות ני"ע עצרה לדלק ישראל הנפקת 400 מיליון שקל

המנכ"ל אבי בן אסאייג התראיין אתמול לפני ההנפקה המתוכננת של החברה

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

רשות ניירות ערך עצרה היום הנפקה מתוכננת של 400 מיליון שקל לדלק ישראל מקבוצת דלק של יצחק תשובה (77%), וזאת עקב ראיון שנתן מנכ"ל החברה, אבי בן אסייאג, אמש לעיתון כלכלי. כללי הרשות מחייבים חברות הנסחרות בבורסה או עומדות להנפיק להעביר דיווחים או הצהרות בנוגע לחברה או להנפקה רק דרך הודעות מאיה. מסיבה זו, ככל הנראה, בחרה הרשות לעצור היום את ההנפקה. ההנפקה, שתוכננה להתבצע בעוד עשרה ימים, אמורה היתה להיערך בהובלתם של אקסלנס חיתום מקבוצת דלק, מנורה וכלל חיתום.

בראיון שנערך עימו ופורסם טרם ההנפקה, ציין בן-אסייאג, בין היתר כי בכוונת דלק לפתוח עשרות מרכזים מסחריים ולחנוך 40 חנויות של רשת מנטה ועשרות סניפים של רשת המינימרקטים "מנטה מרקט".

דלק ישראל תכננה להנפיק סדרה חדשה של איגרות חוב שקליות בריבית משתנה בהיקף של עד 400 מיליון שקל על בסיס התשקיף שהוגש במאי 2009. איגרות החוב מדורגות על ידי מדרוג בדרגה A2 עם אופק "יציב". איגרות החוב בעלות מח"מ של 5 שנים ולא יובטחו בביטחונות כלשהם. תמורת ההנפקה מיועדת לפירעון חוב פיננסי ולמימון הפעילות השוטפת.

לדלק ישראל שתי סדרות אג"ח הנסחרות בבורסה: סדרה א', שהונפקה באוגוסט 2007, הינה צמודה ובהיקף של 1.4 מיליארד שקל. האיגרת נסחרת בתשואה לפדיון של 1.95% ובעלת מח"מ של 2.79 שנים. סדרה ב', שהונפקה ביוני 2009, הינה בריבית משתנה ובהיקף של 287 מיליון שקל. האיגרת נסחרת בתשואה לפדיון של 3.26% ובעלת מח"מ של 2.14 שנים.

השבוע הודיעה דלק ישראל על מינויה של עו"ד רחל תורג'מן לדירקטור בחברה. תורג'מן, בעליה של חברת ספארק יזמות פיננסים והשקעות, היתה דמות מרכזית בהסתדרות ויד ימינו של עמיר פרץ, בזמן שעמד בראש ההסתדרות. בין היתר ניהלה את חברת חברים ומרווחים, שהיתה חברת בת של ההסתדרות, בתחום מכרזי הפנסיה לעובדים.

דלק ישראל עוסקת בהפצה ושיווק מוצרי דלק בתחנות דלק ובשיווק ישיר, ובהפעלת חנויות נוחות. הכנסותיה של דלק עמדו ברבעון השלישי של 2010 על 1.34 מיליארד שקל - עלייה של 14% ביחס למחזור המכירות ברבעון השנה שעברה. עם זאת, הרווח התפעולי של החברה צנח ב-14% ברבעון ל-56.3 מיליון שקל בעקבות גידול של 23% בהוצאות מכירה, הפעלת תחנות והנהלה וכלליות. הגידול בהוצאות מוסבר בעיקר בכך שהחברה העבירה במהלך התקופה 8 תחנות תדלוק מזכיינים להפעלה עצמית.

ברשות לניירות ערך סירבו להגיב.

מדלק ישראל סרבו להתייחס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker