האחים חג'ג' רוכבים על גל ההנפקות: יגייסו בשבוע הבא עד 100 מיליון שקל באג"ח

האיגרות אינן מדורגות אך מובטחות בשעבוד של מניות חברה בת בפרויקט נדל"ן

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת האחים חג'ג', הפועלת בתחום הנדל"ן בישראל, מצטרפת לגל ההנפקות השוטף את המשק: החברה הגישה טיוטת תשקיף מתוקנת לבורסה, על בסיסה היא מתכננת לגייס עד 100 מיליון שקל. הגיוס המתוכנן, שיתבצע בשבוע הבא, ייעשה דרך הפצה של איגרות חוב שאינן מדורגות אך מובטחות בשעבוד של מניות חברת בת בפרויקט נדל"ן.

האיגרות המונפקות (סדרה ג') יישאו על פי התכנון ריבית שנתית של 7.5%, שתשולם בתשלומים חצי שנתיים בין 2016-2011. האיגרות הינן צמודות עם מח"מ של 3.5 שנים, כאשר הקרן עומדת לפירעון בדרך של 40% עד ל-2015, והיתרה (60%) ב-2016. כמות ההזמנות המינימלית לביצוע ההנפקה הינה 70 מיליון שקל, כאשר כל חבילה תכלול ערך נקוב של 1,000 שקל. הגיוס ייערך בהובלת כלל חיתום, ובהשתתפות רוסאריו קפיטל, אנליסט חיתום, מיטב הנפקות, ברק קפיטל ואגוד חיתום.

קבוצת חג'ג' פועלת בתחום קבוצות הרכישה ופעילה מאוד בתחום יזמות הנדל"ן. בין היתר מחזיקה הקבוצה בפרויקט ארסוף (108 יחידות דיור על הים), חברת ברגרואין ובתוכה מגדל מאייר ברוטשילד, שעוצב על ידי אדריכל העל ריצ'רד מאייר. בנוסף מכרה הקבוצה לחברת דימרי פרויקט בנייה בנחלת בנימין ב-140 מיליון שקל, וברווח של 30 מיליון שקל. בחודש יוני 2010 מימשה החברה יחד עם אור סיטי נדל"ן את רכישת הקרקע להקמת מגדלי הצעירים בתל אביב תמורת 280 מיליון שקל.

בשנה שעברה השלימה קבוצת חג'ג' רכישה של השלד הבורסאי אסים השקעות מידי נץ בונדס תמורת 4 מיליון שקל. במסגרת ההסכם אז, התחייבה החברה להזרים לתוך השלד הבורסאי 20 מיליון שקל נוספים במזומן. זאת לשם קבלת 90% ממניות החברה. אחים יצחק ועידו חג'ג' מחזיקים ב-85% ממניות החברה. ההון העצמי נכון לסוף ספטמבר 2010 עמד על 7.2 מיליון שקל.

בחודשים האחרונים אנו עדים לגיוסי הון רחבים במשק, תוך שהחברות מנצלות את סביבת הריבית הנמוכה לשם גיוס חוב בעלות נמוכה. בשבוע שעבר השלימה חברת הנדל"ן ב. יאיר גיוס חוב של 80 מיליון שקל, עם ביקושים של 140 מיליון שקל. בנק מזרחי טפחות גייס כ-600 מיליון שקל עם ביקושי יתר בסכום של 1.3 מיליארד שקל. קבוצת חנן מור השלימה היום גיוס של 59 מיליון שקל עם ביקושי יתר של 215 מיליון שקל. חברת הפארמה אייסקיור גייסה בתחילת החודש כ-40 מיליון שקל דרך הנפקת מניות (IPO). חברת דלק ישראל אמורה להשלים החודש הנפקה של 400 מיליון שקל. בשבוע שעבר השלימה דלק נדל"ן השלימה הנפקת זכויות ב-60 מיליון שקל. עוד על המדף: בוני התיכון, ארקו, קול פלנט, EGRE, ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker