ביוקנסל גייסה 23 מיליון דולר בהנפקה פרטית לקראת הנפקה בנאסד"ק

ההנפקה תסייע לביוקנסל לממן את השלב השלישי והמכריע בניסויים הקליניים בתרופה לטיפול בסרטן שלפוחית השתן

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
תאי סרטן
תאי סרטןצילום: עלוה בירן

חברת ביוקנסל , שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה (44%) והקרנות הזרות אדג'ווטר (20%) ופליסייד (19%), חתמה על הסכם מחייב לגיוס 22.8 מיליון דולר בהנפקה פרטית של מניות לקבוצת משקיעים בראשות קרן שביט קפיטל, בעלי מניות חדשים מארה"ב ומישראל וכלל ביוטכנולוגיה, שתשקיע 3 מיליון דולר ואחזקתה , בהנחה של מימוש מלא של האופציות יירד ל-32% .

ביוקנסל, שמפתחת תרופה לטיפול בסרטן שלפוחית השתן, תקצה 59 מיליון מניות שתהיינה 38% מהונה לאחר ההקצאה תמורת 38 סנט (1.35 שקל למניה), מחיר גבוה ב-3.3% ממחיר המניה בפתיחת המסחר הבוקר. המשקיעים יקבלו גם אופציות לרכישת 47 מיליון מניות נוספות במחיר מימוש של 1.62 שקל למניה, שגבוה ב-20% ממחיר המניות המוקצות היום. המשקיעים יקבלו גם הגנת מחיר במקרה שהחברה תנפיק את מניותיה במחיר הנמוך מפרמיה של 30% על המחיר למניה בהסכם, וזכויות נוספות.

ההנפקה תסייע לביוקנסל לממן את השלב השלישי והמכריע בניסויים הקליניים במוצר המוביל של החברה BC-819 בשילוב עם התרופה BCG, שהיא סטנדרט הטיפול בחולי סרטן שלפוחית השתן. זאת, לאחר שביוקנסל הציגה תוצאות סופיות טובות בניסוי הקליני בשלב השני בטיפול המשולב בכנס החברה האמריקאית לאונקולוגיה (ASCO), שנערך במחצית פברואר 2018.החברה הראתה בניסוי שהטיפול המשולב שלה הביא לכך שלאחר 3 חודשי מעקב המחלה לא נשתנתה ב-95% מהחולים ובף לא אחד מהם המחלה התקדמה כשגם לאחר 24 חודשי מעקב המחלה לא נשנתה ב-54% מהחולים שטופלו בטיפול משולב ורק ב-*24% מהם המחלה התקדמה. הגיוס יסייע לחברה להסיר את הלחץ הפיננסי שבו הייתה נתונה ולאפשר לה להיערך להנפקה של מניותיה בנאסד"ק, ובמקביל צפויה למחוק את מניותיה מהמסחר בבורסה בתל אביב בהודעה מראש של 3 חודשים כפי שעשו לאחרונה מיילן ואופקו. בעלי השליטה בביוקנסל ניסו למחוק את מניותיה מהמסחר באמצעות הצעת רכש בדצמבר 2017 שנכשלה לאחר שרק 13% מבעלי המניות מהציבור - כלומר בעלי 1.5% ממניותיה של ביוקנסל - נענו להצעה למכור את מניותיה במחיר של 1.7 שקל למניה, מחיר שגבוה ב-30% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר הבוקר.

ביוקנסל מפתחת תרופות ממוקדות לטיפול בסרטן על בסיס מחקריו של פרופסור אברהם הוכברג ז"ל, מהאוניברסיטה העברית בירושלים. המוצר המוביל של החברה, BC-819, מיועד לטיפול בסרטן שלפוחית השתן ואמור להביא להשמדה ממוקדת של תאי סרטן. הטכנולוגיה מבוססת על זיהוי גנים שבאים לידי ביטוי אך ורק בתאים של גידולים ממאירים - ושימוש בגנים הללו להפעלת רעלן בתוך התאים הסרטניים בלבד, במטרה לגרום להשמדתם בלי לגרום נזק לתאים הבריאים. כך, התרופה מוחדרת לתאים שמבטאים את הגן H-19, ויוצרת בהם בלבד את רעלן הדיפטריה.

על פי הערכות, השוק הנוכחי לתרופה הגנרית BCG הוא 100 מיליון דולר בשנה. השוק לתרופה משולבת של BCG עם BC-819 של כלל ביוקנסל הוא 300-200 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker