חוזה ראשון לתת אלוף במיל' צי'קו תמיר בגילת: תספק מערכות לוויינים למשרד ההגנה האמריקאי

בתחילת השבוע דיווחה גילת על חוזה לאספקת מערכות תקשורת לתחנות לוטו בארה"ב תמורת 40-50 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

גילת רשתות לוויין דיווחה היום על חוזה נוסף שנחתם השבוע לאספקת רשת לוויינית בפס רחב, הפעם למשרד ההגנה האמריקאי. במסגרת העסקה, החברה תספק מערכות לווייניות מסוג SkyEdge למספר יחידות בצבא האמריקאי, שיכללו שירותי VOIP, העברת קבצי data במהירות גבוהה ואפליקציות לוגיסטיות שונות לקרב. בחברה סירבו לציין מהו היקף העסקה, אך ככל הנראה מדובר במיליונים בודדים. זהו החוזה הראשון שנחתם תחת ניהולו של תת־אלוף במילואים משה (צ'יקו) תמיר, שמונה בתחילת חודש ינואר לראש החטיבה הביטחונית בגילת.

העסקה הנוכחית מצטרפת לשתי עסקות נוספות שביצעה השנה גילת בשוק הביטחוני האמריקאי. בחודש אוקטובר חתמה החברה על עסקת ענק לרכישת חברת ווייבסטרים (Wavestream) האמריקאית תמורת כ-130 מיליון דולר במזומן. רכישה זו התווספה לרכישה של חברת רייסאט אנטנה סיסטמס שנחתמה במארס 2010 תמורת כ-25 מיליון דולר. בתגובה לעסקה המניה עולה ב-2.5% בתל אביב.

בתחילת השבוע דיווחה גילת כי חברת הבת ספייסנט (Spacenet), המוחזקת בבעלותה המלאה (100%), נבחרה לספק, לפרוס ולתחזק כ-27 אלף מערכות תקשורת לוויינית בפס רחב (SkyEdge) לתחנות לוטו ברחבי טקסס ואילינוי בארה"ב. היקף העסקה הערך בכ-50-40 מיליון דולר. שתי העסקות החדשות מצטרפות לעסקה נוספת עליה דיווחה גילת בתחילת החודש, במסגרתה האריך בשנה נוספת משרד התקשורת הקולומביאני הסכם למתן שירותים בפרויקט של רשת טלפוניה ואינטרנט במדינה. היקף הכנסות הפרויקט הוערך אז בכ-21 מיליון דולר בשנה.

בחודש מארס אשתקד החליט הרמטכ"ל גבי אשכנזי לסיים את שירותו של תת אלוף תמיר בצה"ל. תמיר נחשב לאחד מהמפקדים הבולטים ועד להדחתו נחשב גם למועמד ודאי לקידום לדרגת אלוף. הוא הועמד לדין לאחר שבנו, שהיה אז בן 15, נהג בטרקטורון צבאי ללא היתר ופגע במכונית של תושב אחד הקיבוצים בנגב המערבי. בפרשה שהתנהלה אז, התברר כי תמיר היה שותף בניסיון להסתיר את העובדה שבנו נהג בטרקטורון.

"קיימת דרישה מצד צבאות וסוכנויות הגנה למערכות רשת קרביות שמבוססות על תקשורת לוויינים", אמר תמיר עם פרסום הדיווח. "הרשתות שגילת מספקת בעלות גמישות מרבית שמאפשרת תקשורת 'תוך כדי תנועה'. העסקה הנוכחית היא צעד נוסף של גילת בדרך להפיכתה לספק מוביל של טכנולוגיות לווייניות לצרכי הגנה וביטחון".

גילת רשתות לוויין, שמנוהלת על ידי עמירם לוינברג ונסחרת בתל אביב ובנאסד"ק, מפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות ופועלת ביותר מ-85 מדינות. מערכות ה-SkyEdge של החברה מספקות יכולת העברת קבצים ושירותי קול למערכת הטלפוניה. בנוסף לכך גילת משווקת רשתות תקשורת באמצאות טרמינלים לוויינים, אנטנות לתקשורת לוויינית תוך כדי תנועה ומגברי מצב מוצק (SSPA) וממירי תדר (BUC) המיועדים למערכות תקשורת ביטחוניות ואזרחיות.

את הרבעון השלישי סיימה גילת עם הכנסות של 58 מיליון דולר, עלייה של 6% לעומת הכנסות של 54.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי של החברה עלה ברבעון השלישי ב-19% ל-20 מיליון דולר, בהשוואה ל-16.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2009. ההפסד התפעולי של גילת הסתכם ב-678 אלף דולר לעומת הפסד תפעולי של 383 אלף דולר ברבעון המקביל. הרווח התפעולי המתואם הסתכם בכמיליון דולר לעומת הפסד תפעולי מתואם של 150 אלף דולר ברבעון המקביל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker