UBS הכניס את בזק לרשימת המניות המומלצות בעולם; "האירועים במצרים יצרו הזדמנות לאפסייד של 17%"

המניה מגיבה בעליה של 2.5% במחזור הגבוה בבורסה; מעלות הוציאה את החברה מרשימת מעקב האשראי

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

"צרות של אחרים הן הזדמנות של מישהו אחר": בנק UBS הכניס היום את בזק לרשימת המניות המומלצות בעולם, והעניק למניה המלצת "קנייה" עם מחיר יעד הגבוה בכ-17% מהערך בו נסחרת באחד העם. בהמלצה מציינים כלכלני הבנק כי האירועים האחרונים במצרים הביאו לנפילה של כ-8% במחיר המניה, דבר שיצר עבור המשקיעים פוטנציאל גבוה לרווח. בתגובה להמלצה עלתה המניה בכ-2.5% במחזור הגבוה בבורסה.

"הירידה בערך המניה מיוחסת בעיקר לחשש בנוגע להתפשטות המהומות במזה"ת. אנחנו מזהים כאן אפשרות לאפסייד", ציינו הכלכלנים והעניקו למניה, הנסחרת כעת לפי שער של 10.06 שקל, מחיר יעד של 11.8 שקל. הרשימה אליה הוכנסה בזק - רשימת מניות הטלקום המומלצות בעולם - כוללת בין היתר חברות כמו צ'יינה יוניקום, דויטשה טלקום, KPN, טלפוניקה ואחרות. בהמלצה הזכירו כלכלני UBS גם את תוכניתה של בזק לחלק דיווידנד חריג של 3 מיליארד שקל, שעשוי לדבריהם לספק למשקיעים החזר מזומנים של 13%-14%.

"הסיכון הגיאופוליטי באזור כמעט ואינו משפיע על מניית בזק - זוהי מניה דפנסיבית, ובאירועים של אי ודאות כמו מלמחות או אירועים כמו 09/11, המשקיעים יברחו דווקא אל מניה הזו", הסבר דראן שואו, יו"ר מחלקת המחקר ב-UBS ישראל. "יש משקיעים בעולם שמגלים בפעם הראשונה את מניית בזק ומאוד מתלהבים מהנתונים שאנו מציגים היום. ההמלצנה הנוכחית תביא הרבה מאוד משקיעים זרים למניה", הסביר.

בעיני שואו, הפחתת דמי הקישורית, שינויים רגולטריים בישראל ומדיניות חלוקת הדיווידנדים של בזק גורמים למשקיעים להעדיף מניה זו על פני מתחרותיה בעולם. "כאשר משווים את החברה לשאר חברות התקשורת באירופה ובעולם, מבינים שלמרות הקשיחות של הרגלוטור בישראל - יש כאן הרבה יתרונות. מקומות אחרים סובלים מאי וודאות כלכלית, מלחמות מחירים בין המפעילים השונים, וסיכון גבוה יותר מצד הרגולטור", הוסיף.

בזק, שנשלטת על ידי שאול אלוביץ', נסחרת כעת לפי שווי שוק של 27 מיליארד שקל באחד העם. החברה עוסקת במתן שירותי תקשורת ברשת כלל ארצית, במתן שירותי תקשורת בינלאומיים ואינטרנט ושולטת בפלאפון,בזק בינ"ל, yes שירותי לווין וב-וואלה!. נכון לסוף הרבעון השלישי של 2010 הסתכם ההון העצמי שלה ב-4.7 מיליארד שקל.

בתוך כך, חברת הדירוג S&P מעלות הוציאה היום את בזק מרשימת מעקב האשראי, אך השאירה את דירוג החברה עם אופק "שלילי". משמעותו של אופק דירוג זה הוא שתיתכן הפחתת דירוג לחברה בשנה הקרובה. דירוג האשראי הנוכחי של בזק הוא ilAA+.

במעלות מודאגים עדיין מכך שחלוקת הדיווידנד הנדיב תפחית בצורה משמעותית את ההון העצמי של החברה ומזהים אי ודאות מסוימת במדיניותה הפיננסית של החברה. "אנו מעריכים כי יכולתה של בזק להקטין דיבידנדים הינה נמוכה בשל הבעלות הממונפת הנסמכת על דיבידנדים ולצורך שמירה על מעמדה העסק", ציינו אתמול במעלות. "אנו מצפים להידרדרות הדרגתית ביחסים הפיננסיים של בזק ולעלייה במינוף", הסבירו.

עם זאת במעלות מציינים כי רמת הנזילות של החברה "מספקת", וזאת בשל תזרים המזומנים החזק שלה, ובשל כוונותיה לשפר את ניהול הנזילות ומקורות האשראי ב-12 החודשים הקרובים. כמו כן נכתב כי דירוג החברה עשוי להתייצב במידה וביצועיה התפעוליים במהלך השנתיים הבאות יהיו טובים מהנחות הבסיס, מה שיביא לתזרים מזומנים חופשי (לאחר חלוקת הדיווידנד) לפני 2013.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker