אפי ארה"ב השלימה מכירת 163 דירות במנהטן בכ-140 מיליון דולר; אפריקה קופצת ב-5%

הדירות, שהינן חלק מפרויקט דיסטריקט בלב הרובע הפיננסי, נמכרו במחיר ממוצע של 10,000 דולר למ"ר

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

לאחר הקשיים אליהן נקלעה אפריקה ישראל בשנת 2009, נראה כי החברה שבשליטת לב לבייב מתאוששת: אפי ארה"ב, החברה הבת של אפריקה, דיווה הבוקר כי השלימה מכירת 163 דירות במנהטן בכ-140 מיליון דולר. הדירות, שהינן חלק מפרויקט דיסטריקט (פולטון) בלב הרובע הפיננסי, נמכרו במחיר ממוצע של 10,000 דולר למ"ר. בתגובה לדיווח, קופצת מניית אפריקה קופצת ב-5% במסחר באחד העם במחזור גבוה, ומשלימה בכך עלייה של כ-38% מתחילת השנה.

פרויקט דיסטריקט במנהטן, ניו יורק

לפני כשבועיים אפי ארה"ב, המחזיקה בכ-50% בבניין אפתורפ בניו יורק, דיווחה כי תמכור את החלק הקמעונאי בבניין בתמורה ל-37 מיליון דולר. הבניין יימכר לחברת ויליאם פדירנפלד במהלך פברואר. החלק הקמעונאי כולל 4 חנויות בקומה ראשונה ושטח אחסון במרתף בשטח כולל של כ-1,400 מ"ר.

"השלמת מכירת הדירות מהווה ציון דרך נוסף בשורה של מהלכים עסקיים אותם השלימה לאחרונה אפי ארה"ב", אמר תמיר קזז, מ"מ מנכ"ל אפי ארה"ב. "החברה זוקפת לזכותה מספר הצלחות מרשימות בכל נכסיה באזור הדאון-טאון ביניהם: מכירת כ-90% בבניין The Collection בפיין 20 ותפוסה של 100% ברחוב לאונרד 88, אחד מבנייני הדירות להשכרה המפורסמים ביותר באזור טרייבקה".

לפני כחודשיים עזב במפתיע מנכ"ל ויו"ר אפי ארה"ב, ריצ'רד מרין, לאחר שנתיים בתפקיד. "החברה ומרין החליטו להיפרד, ואנחנו מאחלים לו כל טוב", נאמר בהודעה שפירסמה החברה. סמנכ"ל הכספים של אפריקה ישראל, תמיר קזז, החליף את מרין בתפקיד המנכ"ל. עזיבתו הפתאומית של מרין באה בעקבות מחלוקות חריפות בינו לבין ההנהלה הבכירה של אפריקה ישראל לגבי האסטרטגיה הרצויה של אפי ארה"ב.

אפי ארה"ב היא חברה לפיתוח נדל"ן הפעילה ברחבי ארה"ב. החברה שבסיסה במנהטן, מנהלת נכסים בעיקר בניו- יורק, מיאמי, סן-פרנסיסקו. לחברה תיק אחזקות הכולל פרויקטי בנייה ונכסים מניבים המיועד למסחר ולמגורים. בבעלות החברה מהבניינים המפורסמים של ניו-יורק, בניין השעון, האפתורפ ובניין הטיימס סקוור.

אפריקה ישראל נקלעה למשבר תזרימי קשה באמצע שנת 2009 לאחר המשבר הקשה שהיכה בשווקי העולם והפיל את מחירי הנדל"ן. בתחילת 2010 ערכה החברה הסדר נושים בהיקף של כ-8 מיליארד שקל, שבו אירגנה ופרסה מחדש את חובותיה. במסגרת ההסדר, הוחלט אז כי לבייב יזרים 300 מיליון שקל לחברה ויישאר בעל השליטה עם אחקה של 52.9% מהמניות, ואילו מחזיקי האג"ח לא יעברו "תספורת" בחוב שבבעלותם ויקבלו כ-33% ממניות אפריקה, כ-17.7% ממניות אפי פיתוח וכ-16% ממניות אפריקה נכסים.

מהלך ההתאוששות של אפריקה ניכר גם בניירות הערך הסחירים שלה בבורסה: במהלך הרבעון השלישי של 2010, עמדה מניית החברה בשפל של 17.46 שקלים, בעוד שכעת היא נסחרת לפי שער של 31.3 שקלים - עלייה של 80% בתוך כחמישה חדשים. בדומה לכך, אג"ח מסדרה כ"ו לפירעון בשנת 2025, שהונפקה לאחר הסדר החוב, הגיעה בסוף דצמבר לשער של 83.7 אג', ואילו כעת היא נסחרת לפי שער של 95.84 אג' - אפסייד של 15% בתוך פחות מחודש, כאשר התשואה ברוטו לפדיון עומדת כעת 8.65%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker