דנקנר מכר את מתחם תחנת הכוח בבאר טוביה ב-130 מיליון שקל - כתגובה לעסקה שביצעה אריסון

גב ים: חברת שיכון ובינוי הפרה את סעיף בחוזה לפיו, לא תוכל למכור את החזקותיה בשטח לצד שלישי

ערן אזרן
ערן אזרן

חברת גב ים, שבשליטת נוחי דנקנר, הודיעה היום כי בכוונתה למכור נכס נדל"ני באזור התעשייה באר טוביה בכ-130 מיליון שקל. גב ים מציינת כי היא צפויה לבצע את העסקה למרות שביום 31 בדצמבר 2010 התקבל מחברת IPM, שבשליטת טריפל אם, מכתב בדבר רצונה במימוש אופציה לרכישת הקרקע שהיתה בידה.

חברת IPM הוקמה על ידי שיכון ובינוי (60%) ויואב סרנה (40%) במטרה להקים את פרויקט תחנת כוח לייצור חשמל באזור התעשייה באר טוביה. הפרויקט זכה להתנגדות מצד התושבים המקומיים בבאר טוביה. התושבים קיימו הפגנה מול משרדי קבוצת אריסון במרכז תל אביב ואף קטעו פעמיים את נאומיו של שר התשתיות, עוזי לנדאו, בכנסים מקצועיים. הפגנות אלה התמקדו בבעלת השליטה בשיכון ובינוי, שרי אריסון, ובתדמית הקיימות הירוקה שאימצה הקבוצה.

מגב ים נמסר כי בשל הפרה יסודית של הסכם האופציה על ידי שיכון ובינוי, ההסכם בטל ואין תוקף להודעת החברה על מימוש האופציה. לטענת גב ים, חברת שיכון ובינוי אנרגיות מתחדשות הפרה את סעיף 9א' לפיו, היא לא תוכל למכור את החזקותיה ב-IPM לצד שלישי.

ואכן, ביום שישי האחרון מכרה שיכון ובינוי את אחזקותיה (60%) ב-IPM, לקבוצת משקיעים, כפי שנחשף היום ב-TheMarker. בקבוצת המשקיעים, הנקראת טריפל אם, שותפים יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר משה טרי, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל לשעבר מוטי פרידמן, וכן קבוצת משקיעים בהובלת איל ההון אברהם נניקשווילי ואיש העסקים ג'קי בן זקן.

כרגע לא ידוע מיהי החברה שאליה מוכרת גב ים את נכס הנדל"ן. החברה סרבה למסור את שם הרוכש, וכן סרבה להעביר צילום של הסעיף בחוזה (9א') שבגינו נטען להפרה.

מחברת גב ים נמסר כי "הודעת בורסה מדברת בעד עצמה".

חברת שיכון ובינוי אנרגיות מתחדשות (חברה בת של שיכון ובינוי) מסרה: IPM מימשה את זכות האופציה שלה לרכוש מקרקעין על פי ההסכמים שלה עם גב-ים. IPM קיימה את כל התחייבויותיה על פי הסכמים אלו ואנו בטוחים שגב-ים תפעל באופן זהה. אין במכירת הזכויות ב-IPM על ידי שיכון ובינוי כדי לגרוע דבר מהתחייבויותיה של גב-ים.

תגובת בעליה החדשים של IPM - טריפל אם: החברה השקיעה בחברת IPM באר טוביה, אשר לה זכויות בתחנת הכוח ובמקרקעין בבאר טוביה. תחנת הכוח המתוכנת הינה תחנת כוח ירוקה מבוססת גז טבעי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker